Kreatywne kramnice z odrobiną magii

Kreatywne Kramnice w Sochaczewie wracają w świetnym stylu.

Autor: ziemiasochaczewska@gmail.com

Opublikowane: prawie 5 lat temu

Kategorie: Ciekawe miejsca dla dzieci

Artystycznie Kramnice wracają we wspaniałym stylu. Kolejna edycja nie straciła nic z walorów poprzednich edycji. Sochaczewskie dzieciaki nadal w trakcie dobrej zabawy uczą się i poznają świat. Tym razem okazją do tego był pokaz iluzjonisty, Damiana Spętanego.


To już trzecia edycja Artystycznych Kramnic. Spotkanie rozpoczęło się po godzinie dziesiątej od zajęć gordonowskich dla najmłodszych. Na zajęcia gordonowskie przychodzą rodzice z dzieckiem lub ktoś z najbliższego otoczenia dziecka. Przez większość czasu zajęcia odbywają się na dywanie. Ich głównymi elementami są proste rytmiczne melodie i piosenki, w których aktywnie uczestniczą dzieci. Ponadto do zabawy wykorzystywane są m.in. chusty, piłki miękkie, instrumenty i inne akcesoria, które pobudzają wyobraźnię małego dziecka. Zajęcia mają na celu zwiększyć płynność mowy u dzieci i lepszą dykcję. Również aktywne uczestnictwo rodziców w zajęciach z dzieckiem pozwala uświadomić im ich rolę i znaczenie w prawidłowym przebiegu rozumienia muzyki. Rodzice na każdych zajęciach obserwują swoje pociechy i ich pierwsze poczynania w świecie muzyki. Dzieci, które systematycznie uczęszczają na zajęcia, robią wielkie postępy: improwizują, tworzą pierwsze słowa, chętniej śpiewają i rytmizują.

artystyczne kramnice w sochaczewie Zaraz po nich odbyło się spotkanie z iluzjonistą. Po raz kolejny patio kramnic szczelnie wypełnili widzowie, głównie ci najmłodsi. Z zapałem korzystali przy tym z możliwości wzięcia udziału w magicznych sztuczkach. A te stały na prawdziwie wysokim poziomie. Nie zabrakło ruchomych obrazów, sztuczek karcianych, pokazów z liną, czy lewitacji.

Damian Spętany dał nie tylko pokaz niesamowitych umiejętności w dziedzinie iluzji. Niejednokrotnie popisał się dystansem do swojej sztuki, czym wywoływał salwy śmiechu wśród publiczności. W pokazie nie zabrakło również elementów dydaktycznych. Dzieci poznały m.in. różnice między przestrzenią dwuwymiarową i trójwymiarową. Na koniec uczestnicy mieli okazję nauczyć się dwóch sztuczek magicznych, którymi będą mogli zadziwić np. rówieśników w przedszkolu, czy szkole.

Cykl spotkań w kramnicach potrwa do grudnia. Ponownie otworzą one swoje podwoje dla najmłodszych 14 i 28 października, 18 oraz 25 listopada a także 2 grudnia.

W najbliższą niedzielę 14 października organizatorzy proponują warsztaty plastyczne z Barbarą Derdą oraz zajęcia muzyczne, które poprowadzi Katarzyna Orlińska.

Mogą Cię też zainteresować:

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem