Pilski Junior w podróży... będzie bezpieczny

czyli prewencyjno-edukacyjna akcja dla dzieci i rodziców w Pile

Autor: Promocja Miasta Piły

Opublikowane: prawie 6 lat temu

Kategorie: Podróże z dziećmi

Wakacje to czas rodzinnych podróży, bliższych i dalszych wyjazdów… na co dzień również dużo czasu spędzamy w autach, bez których często nie wyobrażamy sobie życia. W związku z tym w Pile zorganizowane zostało spotkanie dotyczące szeroko pojętego bezpieczeństwa dziecka w czasie podróży, szczególnie tej samochodem. 

dla dzieci w pile

Spotkanie odbyło się 13 lipca br. na placu Zwycięstwa w Pile pn. „Pilski Junior w podróży”. Głównym punktem programu były inspekcje fotelików bezpieczeństwa, które przeprowadzali specjaliści z fotelik.info – cieszyły się one wyjątkowym zainteresowaniem pilan, których nie zniechęcił nawet przelotny deszcz towarzyszący tego dnia imprezie. Wielu rodziców chciało skonsultować zakup nowego fotelika do auta lub zweryfikować jakość, montaż i dopasowanie obecnego fotelika do użytkowanego samochodu oraz potrzeb rodziny. Doradcy chętnie rozwiewali wszelkie wątpliwości i pokazywali foteliki, które gwarantują bezpieczeństwo na najwyższym poziomie, jeśli zostaną prawidłowo dobrane nie tylko do dziecka, ale także pojazdu oraz odpowiednio w nim zamontowane.

bezpieczna podróż z dzieckiem

Pozostali partnerzy akcji, czyli policjanci, strażnicy miejscy, pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Pile czy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej a także ubezpieczyciela UNIQUA na swoich stoiskach prowadzili spotkania dla rodziców oraz gry i konkursy dla dzieci, które miały na celu w formie zabawy uświadamiać najmłodszych uczestników ruchu drogowego jak zachować bezpieczeństwo na drodze oraz udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej.


Podczas wydarzenia WORD przekazał na ręce pracowników Straży Miejskiej 20 sztuk adapterów dla kobiet w ciąży, które przyszłe mamy mogą wypożyczać w miasteczku ruchu drogowego, by bezpiecznie podróżować w czasie ciąży. Dodatkowo można także odbierać bransoletki ICE (ang. In case of emergency = w nagłym wypadku) – skrót informujący ratowników, do kogo powinni zadzwonić w razie nagłego wypadku. Takie bransoletki można także zakładać dzieciom podczas wydarzeń masowych, kiedy istnieje zagrożenie zgubienia się w tłumie ludzie, wówczas numer na bransoletce pozwala szybko powiadomić opiekunów dziecka o tym, gdzie się ono znajduje.

Podczas wydarzenia na rzecz pilskiej Policji Piotr Głowski, prezydent miasta Piły przekazał także dwie pary narkogogli, które symulują skutki używania narkotyków lub przedawkowania leków na receptę,np. zaburzają percepcję, wywołują zawroty głowy, obniżają koncentrację i zniekształcają obraz.


Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, pojawiły się nawet prośby, by ponownie zorganizować tego typu spotkanie prewencyjno-edukacyjne dla rodziców, w końcu bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze.

Kto wie, może Pilski Junior wkrótce znów będzie przygotowywał się do podróży…

Mogą Cię też zainteresować:

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem