Powrót do góry

Letnie kolonie w Zakopanem – niezapomniana przygoda dla dzieci 


Pierwsze kolonie to dla rodziców i ich pociech ważne wydarzenie – wielki krok w stronę samodzielności dzieciaków i przede wszystkim niezapomniana przygoda. Dzieci mają okazję zawrzeć nowe znajomości, zobaczyć ciekawe miejsca i wziąć udział w niezwykłych atrakcjach przygotowanych przez organizatorów. Opiekunowie czuwają nad ich bezpieczeństwem, więc rodzice mogą być pewni, że poza stresem związanym z pierwszym samodzielnym wyjazdem dzieciom nic nie grozi. Warto jednak odpowiednio zaplanować taką wycieczkę, żeby nie dostarczać dziecku niepotrzebnego niepokoju. Dlatego na pierwsze kolonie polecamy wyjazdy krajowe, aby każdy mały wczasowicz miał poczucie, że wcale nie znajduje się zbyt daleko od domu.  Wśród najciekawszych miejsc na Polskiej mapie bez wątpienia należy wyróżnić Zakopane.  Gubałówka, słynny deptak, Krupówki – to punkty programu, które od lat przyciągają małych i dużych turystów. Ale my wiemy, że piękne widoki, pasma górskie, urokliwe uliczki i stragany z pamiątkami to nie jest coś, co na długo wzbudzi zainteresowanie najmłodszych, dlatego oprócz niezwykłej panoramy Tatr, proponujemy również fantastyczne animacje. Zabawy aranżowane przez organizatorów sprawią, że zwykłe wycieczki zamieniają się w bajkowe przygody. Dzięki takim atrakcjom nikt nie będzie się nudził! 

Jak mogą wyglądać kolonie Twojego dziecka? Poniżej przedstawiamy kilka atrakcji, które z pewnością mogą zadecydować o tym, że to właśnie Tatry będą idealnym miejscem na pierwsze samodzielne wakacje Twojej pociechy.

Kolonie w Zakopanem – atrakcyjny program dla dzieci od 6 do 10 lat


Oprócz noclegu w wieloosobowych pokojach, które pozwolą dzieciakom się zintegrować, organizatorzy gwarantują smaczne posiłki i przede wszystkim atrakcyjny program, dzięki któremu uczestnicy kolonii będą mogli spożytkować drzemiące w nich pokłady energii i przeżyć naprawdę fajną przygodę. Na letnich koloniach w Zakopanem organizowane są zajęcia tematyczne związane z uwielbianymi przez wczasowiczów postaciami z bajek, m.in.:

    • Dzień Małego Chemika w towarzystwie Minionków
    • Zajęcia plastyczne i artystyczne w Krainie Lodu 
    • Dzień niespodzianki z Fineaszem i Ferbem
    • Rozwiązywanie zagadek detektywistycznych ze Scooby Doo 

Oprócz ciekawych przygód, uczestnicy zabaw wezmą udział w konkursach związanych właśnie z bajkowymi postaciami. Atrakcyjne nagrody i świetna zabawa na pewno zachęcą wszystkich do wspólnego spędzania czasu i integrowania się z grupą. 

Dzieci będą miały również szansę poznać Zakopane i okolice, gdyż przewidziane jest między innymi zwiedzanie miasta, Wielkiej Krokwi, Krupówek i Jaszczurówki. Dodatkowo każdy uczestnik kolonii będzie mógł wziąć udział w licznych zajęciach plastycznych i sportowych, które pozwolą mu rozwinąć swoje umiejętności artystyczne i zadbać o sprawność fizyczną. Czas umili im także bal przebierańców, który zawsze stanowi niebywałą atrakcje dla najmłodszych oraz ognisko, wycieczki po pobliskich terenach i wieczorne seanse ulubionych filmów. Na koloniach oferowany jest także fakultatywny program kulinarny, dzięki któremu każdy chętny uczestnik może poczuć się jak prawdziwy szef kuchni i zgłębić tajniki gotowania. Zwieńczeniem kursu jest konkurs na najbardziej nietypową jadalną poprawę. Każdy może dać się ponieść wyobraźni i wyczarować coś niezwykłego na talerzu. 

Jak widzicie żaden z wczasowiczów nie będzie narzekał na nudę! Program jest tak skonstruowany, aby dzieci miały czas na wszystko – na zjedzenie posiłku, zabawę z innymi i czas dla siebie. Tym co na pewno uraduje rodziców jest fakt, że nowe znajomości i doświadczenia sprzyjają rozwojowi dzieci w każdym wieku. Szczególnie proponujemy taką formę wyjazdu maluchom, dla których może to być okres przygotowawczy przed udaniem się do szkoły i przebywaniem w dużej grupie starszych uczniów. Dzięki nabytemu doświadczeniu łatwiej będzie im się przystosować do nowej sytuacji. Nasze biuro podróży Futura Travel z Mysłowic zadba o to, by dla dzieci kolonie były przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem. Dopasujemy ofertę do potrzeb rodziców i ich pociech. Może góry to nie jest kierunek, który preferujecie? Nie szkodzi! Znajdziemy dla Was kolonie z równie interesującym programem i zadbamy o to, by dzieci były zadowolone. Wakacje należą się przecież każdemu :)


Opinie użytkowników (0)

ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ aby dodawać komentarz

Prosimy, podziel się z nami swoją opinią - dzięki temu będziemy mogli udoskonalać to co robimy :) Dziękujemy!