Przekonaj się, jaki z Ciebie bystrzak!

Labirynty

Autor: guljustyna@gmail.com

Opublikowane: ponad 5 lat temu

Kategorie: Książki dla dzieci

Spostrzegawczość jest cechą, którą zdecydowanie warto jest rozwijać u dziecka już od najmłodszych lat. Szczególnie jest to istotne w wieku poprzedzającym naukę w szkole oraz obejmującym pierwsze lata nauki. Nazywamy to wiekiem pamięci. W tym okresie dzieci odznaczają się niezwykłą łatwością w zapamiętywaniu (pamięć mechaniczna) dużej ilości słów, liczb, nawyków ruchowych. Uczą się zasad rozwiązywania zadań oraz czynności utrwalających się w zespoły nawyków społecznego zachowania.


Pamięć i uczenie się są ze sobą ściśle związane. Warunkiem sprawnego przebiegu tych procesów, jest umiejętność dostrzegania szczegółów, wychwytywania różnic, czyli spostrzegawczość. Spostrzegawczość można ćwiczyć na wiele sposobów, na przykład: przez wyszukiwanie  przedmiotów  podobnych do siebie, odnajdywanie różnic pomiędzy obrazkami czy układanie puzzli. Doskonałym sposobem w trenowaniu spostrzegawczości, jest poszukiwanie właściwej drogi do celu, czyli labirynty.

labirynty dla bystrzaków

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu, a także z troski o prawidłowy rozwój dziecka, a zarazem o dobrą zabawę, Wydawnictwo Jedność proponuje publikację „Labirynty dla bystrzaków” z serii „Rysuj i ścieraj”. Książeczka, przeznaczona dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat może być wykorzystywana zarówno w przedszkolu, jak i podczas zabawy z dzieckiem w domowym zaciszu. Każdy labirynt opatrzony jest krótką historią, która wciąga dziecko i stanowi dodatkowy impuls do podjęcia działania. Tym sposobem w książeczkę mogą zaopatrzyć się zarówno nauczyciele, jak i rodzice oraz opiekunowie, pragnąc połączyć dobrą zabawę z rozwijaniem umiejętności spostrzegawcze u swoich dzieci.

labirynty dla bystrzaków

Podążając przez korytarze kolejnych labiryntów, dzieci będą miały okazję służyć pomocą żółwikowi, który pragnie dotrzeć do skały, a także uchronić piękną księżniczkę przed smokiem, prowadząc do niej księcia. Dzieciaki poszukają też wraz z syrenką perły, ułatwią odpoczynek złotej rybce, prowadząc ją do domu. Zajmą się również głodną pandą i zaopiekują misiem poszukującym drogi do mamy. Szukać też będą serka zawieruszonego przez myszkę oraz domu dla świnki Toli, która zbłądziła na spacerze.


To tylko kilka z historii/zadań, które dzieci mają wykonać, by opowieści skończyły się happy endem, by wszyscy bohaterowie znaleźli dom czy jedzenie. Błądzenie, a właściwie poszukiwanie właściwej drogi ułatwia dołączony sucho ścieralny pisak, a stosunkowo łatwe odszukanie drogi motywuje dzieci do podejmowania kolejnych prób, ale jednocześnie nie zniechęca oczywistością. Wspaniała grafika, wesołe kolory zachęcają wprost dziecko do wspólnej zabawy z bohaterami i … do osiągnięcia mistrzostwa w pokonywaniu labiryntów!

Mogą Cię też zainteresować:

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem