TOP 11 Atrakcji Turystycznych Opolskiego

Odkryj atrakcje turystyczne województwa opolskiego, które warto odwiedzić z dziećmi.

Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: ponad 5 lat temu

Kategorie: Ciekawe miejsca dla dzieci

Często zapomniane, trochę przytłoczone, jednak piękne, leżące pomiędzy Górnym a Dolnym Śląskiem – województwo opolskie, stanowi jeszcze nieodkrytą kopalnię atrakcji. A my jako zapaleni odkrywcy, wykopiemy niesamowite atrakcje dla całej rodziny.

Województwo opolskie jest jednym z najmniejszych województw w Polsce, jednak na tym niewielkim terenie udało nam się znaleźć prawdziwe skarby. Specjalnie dla Was przemierzaliśmy kilometry i oto wybraliśmy TOP 11 atrakcji turystycznych województwa opolskiego, które koniecznie powinny się znaleźć w planie waszych podróży. Znajdziecie tutaj obiekty, które nie pozwolą się nikomu nudzić. Zobaczycie ciekawe muzea i zamki, zaliczycie lekcję prehistorii, spotkacie się z dinozaurami, przeniesiecie się w przyszłość z robotami, a nawet zaśpiewacie na festiwalu. A więc zaczynamy.

1. Park Dinozaurów Krasiejów

Pierwszy na naszą listę top 11 atrakcji trafia Park Dinozaurów w Krasiejowie. Składa się on z muzeum paleontologiczne połączonego z parkiem rozrywki, parkiem Nauki i Ewolucji Człowieka, tunelem czasu, czy kinem 5D. Na terenie parku prowadzone są nadal wykopaliska paleontologiczne, dlatego wraz z rodziną możecie zabawić się w paleontologa, wybrać się na wycieczkę po terenie wykopalisk i odnaleźć repliki prehistorycznych zwierząt. Park nastawiony jest nie tylko na edukację, ale również rozrywkę, której i tak nie brakuje. Znajdziecie tutaj place zabaw, mini wesołe miasteczko, zalew, po którym można popływać oraz plażę. Są zdecydowanie umilacie czasu.

park dinozaurów w krasiejowie

{:slider}|park-dinozaurow-w-krasiejowie{:slider}

Z wszystkich atrakcji, nam najbardziej podobał się tunel czasu, może dlatego, iż jest to atrakcja serwowana na samym wstępie. W podróż zabierani jesteśmy kapsułą czasu (pociągiem), dostajemy okulary 3D i możemy rozpocząć podróż oglądając film o powstaniu wszechświata, poprzez wielki wybuch i powstanie galaktyki. Następnie pokazywane są procesy formowania się ziemi, księżyca, powstawania atmosfery i pierwszych form życia. Podróż kapsułą czasu, kończy się na początku ścieżki edukacyjnej, która ma ponad 1,0 km długości i można na niej zobaczyć ponad 200 replik dinozaurów. Dinozaury, zrobione są w bardzo realistyczny sposób przypominając swoim wyglądem i wielkością prehistoryczne stworzenia sprzed milionów lat. Jeden dzień to zdecydowanie za mało, aby stać się wprawionym paleontologiem, ale dzięki temu, znajdzie się możliwość, aby wrócić w to wspaniałe miejsce z powrotem.

Więcej informacji o tym wyjątkowym miejscu znajdziecie tutaj.

2 . Fabryka Robotów Łącznik

fabryka robotów dla dzieci

{:slider}|fabryka-robotow{:slider}

Zaledwie 15 minut od znanym w całym województwie zamku w Mosznej, znajduje się prawdziwa gratka dla wszystkich zapalonych robociarzy. Fabryka robotów o której mówimy jest fenomenalnym miejscem dla wszystkich fanów sci-fiction, ale nie tylko. Nie możemy pominąć faktu, iż właściciel sam tworzy te roboty. Roboty powstają ze złomu. Niektóre z prezentowanych robotów mówią, a niektóre się nawet ruszają. Każdy eksponat jest wyjątkowy i fascynujący, wykonany ręcznie, z niesamowitą precyzją. Oprócz robotów z gwiezdnych wojen, czy tych przypominających transformersy, nasze dzieciaki rozkochał w sobie robot przypominający Wally’ego. Poruszał się on, wydawał głos, chodził, zaczepiał dzieciaki, wiec nic w tym dziwnego, że były nim oczarowane.

Jeśli masz ochotę dowiedzieć się więcej na temat unikatowej fabryki robotów kliknij w link.


3. Zamek + plac zabaw dla dzieci (Moszna)

Jedna z najbardziej charakterystycznych atrakcji woj. Opolskiego musiała znaleźć się w pierwszej 3. Jeśli chcesz sprawić, aby Twoje dziecko przeniosło się w zaczarowany świat magii, jak z jego ulubionych książek o Harrym Potterze, albo dziewczynka poczuła się jak księżniczka, to koniecznie musisz udać się do zamku w Mosznej.

zamek moszna atrakcje dla dzieci

{:slider}|moszna-zamek{:slider}

Odwiedzając zamek w Mosznej, będziecie mieli możliwość przenieść się do świata jak z bajek. Ten niezwykły i urokliwy zamek, jest jedną z największych atrakcji w województwie opolskim i jednym z ciekawszych zamków w Polsce. Jego bajkowy wygląd, jak z kreskówek Disney’a przyciąga wiele rodzin z dziećmi. Na popularność tego miejsca wpływa również duża ilość miejsc do odwiedzania oraz możliwość zwiedzania wież pałacowych.

Jak większość zamków, zamek w Mosznej posiada także swojego ducha. A jak wiadomo legendy o duchach to najfajniejsze historie dla dzieciaków. Aby się więcej dowiedzieć koniecznie musicie odwiedzić to miejsce. Zamek w Mosznej jest idealnym miejscem do spędzenia rodzinnego weekendu. Mieści się w nim hotel – gratka dla każdego milusińskiego, gdyż kto z nas nie chciałby przespać się w zamku, odwiedzić salę balową, pobyć w oranżerii i zjeść pyszny posiłek w przytulanej restauracji. Obok znajduje się również plac zabaw dla dzieci oraz stadnina koni. Wewnątrz zamku, znajdziecie za to salę zabaw tzw. Hrabiolandię. Będąc w zamku będziecie mieli możliwość uczestnictwa w różnych atrakcjach przygotowanych cyklicznie m.in. escape room, warsztaty magii jak z Harrego Pottera, Akademia Hrabiego. Jest to wymarzone miejsce na rodzinny wyjazd, w otoczeniu zieleni, bliżej natury, z dala od wielkiego miasta, w bajkowej krainie przepięknego zamku.

Więcej zdjęć i informacji znajdziecie tutaj.

4. Ogród zoologiczny w Opolu

Przenosimy się teraz do stolicy województwa, a tam czeka na nas spotkanie ze zwierzętami. Opolskie zoo jest idealnym miejscem do relaksu razem z rodziną. Rodzice będą mogli chwilę odpocząć, a dzieciaki pobiegać wśród zieleni. Mieszczące się na wyspie Bolko zoo, stanowi enklawę spokoju i ciszy od leżącego blisko miasta. Mimo, iż ogród powstał w I połowie XX wieku, jest to obecnie bardzo nowoczesne miejsce, ponieważ po powodzi w 1997 r, musiano je zdecydowanie odnowić. Dlaczego warto się tu wybrać, ponieważ ogród zoologiczny posiada duże ilości zwierząt (ponad 1200 szt), różnych gatunków i ras z całego świata.

zoo w opolu ogród zoologiczny


{:slider}|ogrod-zoologiczny-w-opolu{:slider}

Domy zbudowane dla zwierząt są tak skonstruowane, aby przypominały naturalne warunki życia zwierząt. Ponadto Ogród zadbał również o strefę dla najmłodszych otwierając mini zoo, gdzie zwierzęta biegają luźno między z dziećmi. Każde dziecko ma możliwość, dotknąć, pogłaskać lub pobawić się ze zwierzątkiem. Ponadto kiedy znudzi was zabawa ze zwierzętami możecie poszaleć na placu zabaw oraz w parku linowym. Niecodzienną atrakcją, którą posiada opolskie zoo jest fokarium, nie trzeba już jechać na Hel, aby zobaczyć, naturalne środowisko życia fok. Jeśli będziecie się chcieli wybrać w bardziej upalne dni, to również na plus zasługuje zoo, ponieważ posiada wiele miejsc w których możecie się schłodzić. Dodatkowo zadbane zwierzęta, przyjemna okolica, dobrze rozwinięta strefa gastronomiczna sprawia, iż to miejsce po prostu jest fajne. Jeśli masz ochotę dowiedzieć się więcej na ten temat , nic prostszego kliknij i dowiedz się więcej.


5. Muzeum Wsi Opolskiej Bierkowice

Na naszej mapie podróży po województwie opolskim, nie może zabraknąć Muzeum Wsi Opolskiej, które jest wyjątkową ozdobą tego województwa. Porastający dużą ilością drzew i zieleni teren, służy rodzinnym wyjazdom. Znajdziecie tutaj zabudowania z regionu opolskiego i oleskiego. Jest tu wiele ciekawych obiektów, które wraz z otaczającą je przyrodą tworzą przyjazną dla zwiedzających przestrzeń. Muzeum Wsi Opolskiej, to nie tylko skansen, ale miejsce również imprez, spotkań i zjazdów. Organizowane przez muzeum cyklicznie imprezy plenerowe typu jarmarki i targi sztuki ludowej oraz rękodzieła przyciągają duże grono zwolenników. Lekcje muzealne, pokazy dla dzieci i młodzieży, zajęcia dla najmłodszych, wpływają na dużą atrakcyjność tego miejsca.

muzeum wsi opolskiej w opolu


{:slider}|muzeum-wsi-opolskiej-w-opolu{:slider}

Znajdziecie tu również nie tylko pełne autentyzmu zagrody z budynkami gospodarczymi i przydomowymi ogródkami, ogrodzone oryginalnymi płotami, ale również kilka unikatowych obiektów, które zawsze cieszyły się sympatią gości tj.: działający nadal wodny młyn; kuźnia, w której można podglądnąć pracę kowala; bajkowo usytuowana wśród zieleni pasieka; dwa wiatraki; piec piekarski, w którym podczas lekcji muzealnych i w czasie imprez wypiekany jest chleb; wieża – dzwonnica; zabytkowa huśtawka i wiele innych interesujących zabudowań. Jest to idealne miejsce na rodzinne spacery, podczas których można korzystać ze świeżego powietrza, a przy tym obejrzeć, jak ludzie kiedyś mieszkali, żyli, pracowali i spędzali wolny czas. Możecie również zasmakować przysmaków z kuchni starodawnej, która przypadnie do gustu najwybredniejszym niejadkom.

Więcej informacji o tym wyjątkowym miejscu znajdziecie tutaj.


6. Twierdza Nysa

Twierdza w Nysie to wyzwanie dla najtwardszych poszukiwaczy wrażeń. W tym jednym z najlepiej zachowanych na Śląsku zabudowaniu fortyfikacyjnym. Zwiedzanie fortu będzie wspaniałym przeżyciem i niecodzienną grą, w której może uczestniczyć cała rodzina. Jest to prawdziwa lekcja militarnej historii. Będziecie mieli możliwość odwiedzić fort na ziemi, ale również pod ziemią, a tam jest to co nas najbardziej ciekawi. Dzieci będą miały możliwość odpalić ładunki z czarnego prochu, ale niestety przeżyć też chwilę grozy przy wystrzałach z karabinów.

twierdza w nysie

{:slider}|twierdza-w-nysie{:slider}

Do dyspozycji macie zwiedzanie Bastionu Św. Jadwigi – trasa turystyczna, wieża ciśnień, Fort II. Pozostałe części fortu można zobaczyć, przy wcześniejszej rezerwacji. W twierdzy odbywają się również realistyczne bitwy batalistyczne, na które przybywają turyści z całej Europy. Rok rocznie można wziąć udział w imprezie pod nazwą „Dni Twierdzy Nysa”. Kulminacyjnym punktem programu jest widowisko batalistyczno-historyczne - Bitwa o Twierdzę Nysa. W czasie tego kilkudniowego wydarzenia będziecie mieć możliwość uczestniczyć w życiu obozowym, spotkacie się z występami artystycznymi, grami i zabawami dla dzieci, nauczycie się np. strzelać z łuku, czy będziecie mieć możliwość popłynąć kajakiem wokół Fortu Wodnego.

Dodatkowe informacje na temat tego legendarnego miejsca znajdują się tutaj.7. Pumptrack (Paczków)

A teraz trochę sportu, ponieważ wybieramy się na Pumptrack, czyli tor do jazdy rowerem. To znakomita atrakcja dla każdego miłośnika dwóch kółek. Trasa toru składa się z odcinków prostych i odpowiednio wyprofilowanych łuków, jednak nie zawiera fragmentów zbyt trudnych dla najmłodszych zawodników. Trasa urozmaicona jest różnego rodzaju przeszkodami, które można pokonywać wykonując „skoki” rowem lub innym sprzętem do jazdy wyczynowej.

tor rowerowy pumptrack w paczkowie

{:slider}|pumptrack-paczkow{:slider}

Tor rowerowy pumptrack to atrakcja zdobywająca coraz większą popularność. Dlaczego tak się dzieje? Jest to miejsce, gdzie wszyscy mogą się świetnie bawić niezależnie od wieku. Fajni dwóch kółek mogą wybrać się tu całą rodziną i wspólnie, aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Tor umożliwia bardzo ciekawy sposób poruszania się, polegający na jeździe bez pedałowania. Wymaga to techniki i opanowania odpowiednich ruchów. W ten sposób można odbyć bardzo ciekawy trening. Jest to odpowiedź na rosnącą potrzebę aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Stanowi idealne połączenie bezpiecznej zabawy i jazdy na rowerze na każdym poziomie zaawansowania. Tor przeznaczony jest zarówno dla profesjonalistów, pasjonatów jak i całych rodzin. Tor składa się z ziemnych garbów zwanych dalej muldami oraz profilowanych ramp łukowych na zakrętach zwanych dalej bandami ułożonych w rytmiczne sekwencje. więcej informacji na stronie Pumptracku.


8. Muzeum Polskiej Piosenki (Opole)

„Śpiewać każdy może….”, chyba każdy z nas słyszał ten szlagier, dlatego też nie możemy pominąć miejsca, w którym piosenka ta miała swoją wielką premierę. Tuż obok amfiteatru w Opolu powstało Muzeum Polskiej Piosenki. Nie jest to tylko miejsce dla melomanów, to nowoczesny obiekt, który jest nie tylko historią muzyki, ale również mini studiem nagraniowym, w którym każdy może nagrać piosenkę, a potem wysłać ją mailem. Czyż to nie brzmi wspaniale. Idealna pamiątka na lata z własnym wykonem. Również na uwagę zasługują soczewki w muzycznych ścianach.

muzeum polskiej piosenki w opolu


Tutaj możecie zabawić się w podglądaczy i obejrzeć wydarzenia muzyczne z dawnych lat. Multimedialne muzeum z dotykowymi ekranami umożliwia również oglądanie teledysków, reportaży, koncertów festiwalowych, czy wywiadów z artystami. Znajdzie się tu również coś dla fanów mody. W specjalnym miejscu, w którym zgromadzono kostiumy gwiazd, będzie można się wirtualnie przebrać i poczuć się ja diwa z opolskiego festiwalu.

Dodatkowo, jeśli spodobała Wam się ta atrakcja, musicie dowiedzieć się więcej.


9. Skatepark Kędzierzyn-Koźle

skate park w kędzierzyn koźle


{:slider}|skatepark-kedzierzyn-kozle{:slider}

I znowu coś dla zdrowia. Zapraszamy na strefę rekreacyjną przy Alei Jana Pawła II w Kędzierzynie-Koźlu. Najwięcej miejsca zajmuje skatepark z kilkunastoma podjazdami i rampami. Na miejscu będziecie mogli skorzystać również z siłowni. Jest też boisko do gry w streetballa, stoły do gry w szachy i plac zabaw dla dzieci.

Nam jednak do gustu przypadł najbardziej skatepark, który daje możliwość rozwijania swoich umiejętności w jeździe na rolkach czy deskorolce. Dla początkujących możne być pierwszym kontaktem z profesjonalną infrastrukturą tego typu obiektów. Dla mniej wtajemniczonych rolkarzy i deskorolkarzy okolica parku umożliwia poprawę swoich umiejętności na licznych ścieżkach przystosowanych do jazdy. Duży i nowoczesny skatepark w Kędzierzynie, to rewelacyjne miejsce dla wszystkich fanów sportów ekstremalnych. Znajdziecie tu wiele przeszkód, boxów do skakania, czy ramp. Wszystko to sprawia, że wszyscy niezależnie od stopnia swoich umiejętności znajdą tu coś dla siebie. To Doskonałe miejsce dla początkujących jak i dla profesjonalistów.

Warto odwiedzić to miejsce i trenować na najlepszym obiekcie, dlatego kliknij link, aby dowiedzieć się więcej na jego temat.


10. Zamek Piastów

zamek piastów śląskich w opolskim


{:slider}|zamek-piastow-slaskich-w-brzegu{:slider}

Znajdziecie go w Brzegu, miejscowości leżącej w połowie drogi między Opolem a Wrocławiem. Zamek Piastów Śląskich jest zabytkiem wyjątkowym, jednym z najważniejszych budowli renesansowych w Polsce, często nazywany jest śląskim Wawelem. Na uwagę zasługuje również brama wjazdowa, na której możecie zaobserwować rzeźby pierwszych 12 władców Polski oraz poniżej usytuowanych książąt śląskich. Obecnie w Zamku Piastów mieści się muzeum, w którym możecie poznać dzieje Piastów Śląskich, historię miasta Brzeg, obejrzeć rzeźbę oraz malarstwo. Jak każdy zamek, zamek w Brzegu ma również swojego ducha. Kim jest owy duch i dlaczego starszy i dlaczego odciski jego łap widuje się na suficie…dowiecie się odwiedzając Muzeum Piastów śląskich w Brzegu.

Więcej informacji o tym wyjątkowym miejscu znajdziecie tutaj.


11. Strefa aktywności w Krapkowicach.

strefa rodzinnej rekreacji w krapkowicach


{:slider}|plac-zabaw-krapkowice{:slider}

Jako ostatnie miejsce zaproponujemy Wam Krapkowice wraz z jego strefą aktywności. Znajdziecie tutaj plac zabaw dla dzieci, skatepark oraz siłownię zewnętrzną. Na dużym, zielonym terenie, będziecie mogli nie tylko rozwijać swoją kondycję fizyczną, ale także odpocząć. Wszyscy będą zadowoleni, dzieciaki będą mogły biegać po placu zabaw i wspinać się po linarium, starsza młodzież skorzysta ze skateparku, a wy drodzy rodzice będziecie mogli poćwiczyć na siłowni lub po prostu odpocząć na jednej z wielu ławek. Coś dla ciała, coś dla ducha na pewno pozytywnie wpłynie na relacje rodzinne i wspólnie spędzany czas. Jeśli macie ochotę zobaczyć jakie sprzęty znajdują się w strefie aktywności po prostu kliknijcie tutaj.I tak dobrnęliśmy do końca naszej podróży po zakątkach województwa opolskiego. Mamy nadzieję, że te top 11 atrakcji, które dla Was wybraliśmy umili Wam czas i wpłynie pozytywnie na chęć odwiedzin województwa opolskiego. Jak widzicie Opole i okolice, mają naprawdę dużo do zaoferowania od spotkania z naturą, poprzez zwiedzanie zamków, rozwinięte strefy aktywności, aż do przeniesienia nas w świat robotów. Atrakcje, które Wam prezentujemy, zdecydowanie sprzyjają spędzaniu czasu w gronie rodzinnym, ponieważ każdy znajdzie coś dla siebie od 1 latka aż do 100 latka. Życzymy udanych podróżny z uśmiechem na twarzy.

Mogą Cię też zainteresować:

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem