Na początek jednak „Conieco”

17 lutego powraca Sochaczewska Strefa Dziecięcej Kreatywności czyli Artystyczne Kramnice

Autor: ziemiasochaczewska@gmail.com

Opublikowane: prawie 5 lat temu

Kategorie: Ciekawe miejsca dla dzieci

Jak już informowaliśmy, w niedzielę 17 lutego powraca Sochaczewska Strefa Dziecięcej Kreatywności czyli „Artystyczne Kramnice”. W programie nastąpiła jednak zmiana – nowy sezon otworzy Teatr „Conieco” i spektakl złożony z czterech baśni Hansa Christiana Andersena.

 

W kramnicach (godz. 12:15) zobaczyć będzie można „Brzydkie kaczątko”, „Dzielnego ołowianego żołnierza”, „Księżniczkę na ziarnku grochu” oraz „Świniopasa”. Warto się na nie wybrać - baśnie opowiadają o sile marzeń, wrażliwości, poświęceniu dla innych, oraz miłości lub jej braku. Aktorzy w przejrzysty sposób przekazują uniwersalne wartości i uczą poprzez obcowanie ze sztuką. Wcześniej, bo od godziny 10:45 trwać będą umuzykalniające zajęcia gordonowskie dla dzieci od 0 do 3 lat, które poprowadzi Magdalena Jaworska. Tydzień później dla sochaczewian wystąpi „Polski David Copperfield”, czyli iluzjonista Jędrzej Bukowski. Jako ciekawostkę dodać należy, że jest to jedyny iluzjonista w Polsce z tytułem doktora, do niedawna wykładowca na Politechnice Wrocławskiej. W Stanach Zjednoczonych oficjalnie reprezentowany jest przez menadżera Davida Copperfielda. Po czarach przyjdzie czas na „Taneczną Podróż dookoła świata”, którą poprowadzi dobrze znany animator  Piotr Milczarek.

Dołącz do społeczności świadomych rodziców

Przetwarzamy Twoje dane osobowe zgodnie z naszą Polityką Prywatności.
Możesz wycofać swoją zgodę w dowolnym momencie.


W niedzielę 3 marca kolejny raz w Sochaczewie wystąpi krakowski Teatr Pod Orzełkiem. Zaprezentuje on „Lekcję o Polsce, czyli bajkę o Wiśle, Legendę o Smoku Wawelskim oraz o Warsie i Sawie”. Odbędą się również animacje „Gwiazdka z nieba”. Dzieci m. in. budować będą rakiety z klocków, puzzli oraz pomogą aniołkom-marionetkom wysprzątać gwiazdy z Drogi Mlecznej.

W niedzielę 10 marca powrócą zajęcia gordonowskie, a potem rozpoczną się warsztaty plastyczne i muzyczne. Najpierw, razem z Barbarą Derdą, dzieci będą mogły wykonać „Coś… z łodyżką”. Później, wraz z Katarzyną Orlińską, trafią do świata „Dźwiękoczułych rozmaitości”. „Roztańczona niedziela z Ignacym Janem Paderewskim” to hasło spotkania zaplanowanego na 17 marca. Utwory kompozytora posłużyły artystom Baletu Dworskiego Cracovia Danza do stworzenia obrazów tanecznych odwołujących się do dzieciństwa tego wybitnego artysty.

Zajęcia gordonowskie „Parabam!”, warsztaty „Coś… się rozlało” oraz „Muzyczna walizka”, to oferta „Artystycznych Kramnic” na 24 marca. Ostatnia marcowa niedziela (31.03) będzie teatralna. W kramnicach wystąpi Teatr Bajlandia, który zaprezentuje „Bajkę o Smoku i Królu Leniuchu”. Najnowszy sezon zakończy się 7 kwietnia. W programie na ten dzień znajdują się zajęcia gordonowskie, spotkanie z Heweliuszami Nauki w cyklu „Nasz niesamowity mózg” oraz… „Brokatowe rakiety” – odlotowy projekt trzech energicznych pań. 

Więcej informacji na temat poszczególnych wydarzeń zamieszczać będziemy na bieżąco na portalu sochaczew.pl oraz miejskim facebooku. Wstęp na wszystkie zajęcia, warsztaty i spektakle jest oczywiście wolny.

Agnieszka Poryszewska

 

Mogą Cię też zainteresować:

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem