Top 5 atrakcji w gorącej Bułgarii dla całej rodziny

Niezapomniane rodzinne wakacje z biurem podróży Futura Travel!

Autor: Renata Wnuk

Opublikowane: około 5 lat temu

Kategorie: Podróże z dziećmi

W ostatnich latach Słoneczne Piaski i Złoty Brzeg to niemal najczęściej obierane przez turystów kierunki. Rosnąca popularność Bułgarii związana jest nie tylko z piękną pogodą i piaszczystymi plażami, ale także z przystępnymi cenami i morzem atrakcji, z których mogą korzystać zarówno dorośli, jak i dzieci. To właśnie te punkty decydują o tym, że perspektywa wczasów na Bałkanach od lat jest bardzo pociągająca dla rodzin z dziećmi.


Dla tych, którzy nigdy nie odwiedzili Bułgarii i zastanawiają się, czy warto to zrobić, nasze biuro podróży Futura Travel z Mysłowic, przygotowało Top 5 atrakcji dla całej rodziny, które z pewnością zachęcą rodziców wraz z pociechami do wyprawy na Bałkany. A ci, którzy już mieli przyjemność opalania się na tamtejszych plażach i schładzania się w krystalicznie czystej wodzie, przypomnimy tylko, za co pokochali słoneczną Bułgarię. 


1. Atrakcje dla całej rodziny: Najlepsze aquaparki na Bałkanach


Nie ma nic przyjemniejszego niż zanurzenie się w letniej wodzie kiedy z nieba leje się żar. A jeśli dodamy do tego ogromne zjeżdżalnie, fale, liczne baseny i brodziki dla dzieci, to mamy zapewnioną rozrywkę na cały dzień! Aquaparki w Bułgarii wyróżniają się na tle wszystkich dostępnych parków wodnych na Bałkanach swoją wielkością i dużą ilością atrakcji. Do najlepszych należą: Aquapark Nessebar położony na Słonecznym Brzegu oraz Wodny Park Atrakcji Aquapolis w Złotych Piaskach. Każdy z nich bogaty jest nie tylko w wodne atrakcje dla dzieci i dorosłych, ale także strefę chillout z leżakami, bary z napojami i przekąskami, a nawet sklepy ze strojami i akcesoriami kąpielowymi. Dzięki bogatej ofercie wymienionych aquaparków, każdy turysta – mały i duży – ma zapewnioną rozrywkę i dostęp do wyżywienia na cały dzień. 


2. Atrakcje dla całej rodziny: Park Tańczących Niedźwiedzi


Możliwość bliskiego spotkania z dzikimi zwierzętami to zawsze niesamowite przeżycie, zwłaszcza, kiedy pojawia się szansa obcowania ze wspaniałymi niedźwiedziami, które tak bardzo kojarzą się dzieciom z pluszowymi misiami. Park Tańczących Niedźwiedzi to naprawdę niezwykłe miejsce, zamieszkałe przez niegdyś tresowane i tkwiące w niewoli misie. Teraz cieszą się one wolnością, a rodziny, które odwiedzają park, mają rzadką okazję bezpośredniego oglądania ich w naturalnym środowisku. Oprócz przyjemnego spędzenia czasu, będzie to z pewnością ciekawa lekcja przyrodnicza dla dzieci, bo – choć to wakacje – zawsze warto dowiedzieć się czegoś nowego i przywieźć do domu cenne wspomnienia. 


3. Atrakcje dla całej rodziny: Luna Park Słoneczny Brzeg


Dzieci i dorośli, którzy lubią aktywny wypoczynek i adrenalinę, powinni wybrać się do Luna Parku Słoneczny Brzeg – ta wizyta na pewno dostarczy każdemu z nich wielu fantastycznych emocji. W parku znajdują się karuzele, strzelnice, w których można dosłownie ustrzelić sobie jakąś fajną nagrodę, a także dom strachów i rollercoaster dla fanów mocnych wrażeń. To słoneczne Wesołe Miasteczko sprawi, że żaden turysta nie będzie narzekał na nudę i brak rozrywek. Atrakcje dopasowane są do osób w różnym wieku, więc każdy znajdzie tam coś dla siebie. Luna Park Sunny Beach to jedno z tych miejsc, które obowiązkowo trzeba odwiedzić całą rodziną!
4. Atrakcje dla całej rodziny: Park Wielbłądów Słoneczny Brzeg


Wycieczka do Parku Wielbłądów to świetna rozrywka dla rodziców i dzieci, zwłaszcza, jeśli lubią zwierzęta – także te egzotyczne. Park oferuje nie tylko obserwowanie wielbłądów, ale także przejażdżki na nich. Z pewnością będzie to niezapomniane przeżycie, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Kolejnym bonusem jest możliwość dokarmiania zwierząt przekąskami udostępnionymi przez pracowników ośrodka. Pokarm dla wielbłądów dostaniemy w cenie biletu. Zwierzęta są bardzo przyjazne i nie boją się aparatów, więc oprócz niezwykłych wrażeń, można przywieźć ze sobą urocze zdjęcia z wakacji. 5. Atrakcje dla całej rodziny: Sporty wodne dla dzieci i dorosłych


Złoty, gorący piasek i czyste morze zachęcają, by rodzinnie spędzać czas na plaży, zwłaszcza, że hotele często mieszczą się tuż przy nich. Aby urozmaicić sobie opalanie i kąpiele, polecamy niesamowite sporty wodne, z których można skorzystać niemal w każdym zakątku Bułgarii. Osobom poszukującym mocnych wrażeń z pewnością spodobają się ekstremalne akrobacje flyboard lub windsurfing. Natomiast dla młodszych entuzjastów wodnych szaleństw przewidziane są m.in. wycieczki kajakiem, gdzie oprócz niezwykłej rozrywki, gwarantowane są również piękne widoki. Możliwości nie brakuje – każdy znajdzie coś dla siebie. 
Przyjazny klimat, mnóstwo atrakcji i hotele przyjazne dzieciom wystarczą, by zachęcić każdego do spędzenia rodzinnych wakacji w Bułgarii. Dodatkowo stosunek jakości do ceny jest naprawdę zadowalający, więc jeśli ktoś nie lubi przepłacać za piękną pogodę, urlop na Bałkanach będzie doskonałą decyzją. Nasze biuro podróży Futura Travel z Mysłowic, zapewni urlopowiczom wysoki standard kurortu, moc atrakcji i niezapomniany czas dla całej rodziny. Zadbamy o to, by wszyscy wrócili do domu zadowoleni i przede wszystkim – wypoczęci. 

Mogą Cię też zainteresować:

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem