Oto najnowsza strefa Energylandii – Aqualantis!

Jakie atrakcje w niej czekają?

Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: ponad 2 lat temu

Kategorie: Podróże z dziećmi

Aqualantis to zupełnie nowa strefa, w której czekają bardzo liczne atrakcje. Jest ich aż 10, a jedną z nich jest Abyssus – to najnowszy roller coaster w Parku, idealny dla osób, które uwielbiają ekstremalne emocje, i inne, podobne atrakcje, jak Zadra czy Hyperion. Jeżeli jesteś ich fanem, nie możesz odpuścić przejażdżki Abyssusem!

Dodatkowo, w Strefie czeka aż 8 nowych punktów gastronomicznych, 3 punkty do gier i zabaw, a także 3 sklepy – Strefa jest więc naprawdę okazała, a cały jej klimat nawiązuje do antycznej Atlantydy, która została zatopiona.

Aby skorzystać ze wszystkich atrakcji dostępnych w nowej Strefie, ale także innych, już wcześniej dostępnych w Parku, wystarczy kupić jeden bilet. Później nie są już wymagane żadne dodatkowe opłaty, a pełna oferta Parku stoi przed nami otworem. Dzięki temu nikt nie będzie tutaj narzekał na nudę, a wiele osób będzie chciało skorzystać z oferty Energylandii więcej niż raz, gdyż niektórym w jeden dzień ciężko skorzystać ze wszystkich atrakcji, które mieli w planach.

Nowy roller coaster w Energylandii – Abyssus

Abyssus to główna, choć nie jedyna atrakcja strefy Aqualantis. Energylandia po raz kolejny roller coaster otoczyła ogromem innych, znakomitych atrakcji w tym samym klimacie. Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku Smoczego Grodu, gdy Zadra była tylko jedną z tematycznych atrakcji, a pozostałe z nich, w klimacie średniowiecza pełnego smoków, były przeznaczone głównie dla najmłodszych gości Parku.

Abyssus to Double Launch Coaster – dzięki temu bardzo szybko uda nam się osiągnąć prędkość wynosząca około 100 km/h. Wszystko dzięki temu, że w przypadku tego coastera wagoniki dopędzane są aż dwa razy. Pierwszy moment ma miejsce już na samym początku – właśnie po to, by start był niezwykle dynamiczny. W momencie, gdy wagoniki zaczynają wytracać prędkość, są one dopędzane po raz drugi, wszystko po to, by móc pędzić dalej z taką samą, imponującą szybkością!


Trasa, którą pokonamy w około 2 minuty, ma dokładnie 1316 metrów. Podczas przejazdu będziemy wznosić się na naprawdę imponującą wysokość, wynoszącą aż 38 metrów. Trasa pełna jest zakresów, inwersji i innych elementów, które sprawiają, ze przejazd jest naprawdę bardzo ekscytujący. Abyssus będzie idealnym wyborem dla wszystkich osób, które są fanami Hyperiona, Zadry czy innych ekstremalnych atrakcji, znajdujących się głównie w Strefie Ekstremalnej.

Atrakcja prosto od słynnej Ekipy!

Jedną z atrakcji w nowej strefie będzie Ekipa Light Explorers – to atrakcja, która powstała we współpracy z grupą słynnych youtuberów. Nie bez powodu bardzo wiele osób chce sprawdzić miejsce, które sygnowane jest ich nazwą. Na pewno będzie to jedno z tych miejsc na terenie Parku, które odwiedzane będzie najchętniej. Dodatkowo nie jest to atrakcja skrajnie ekstremalna, a skorzystać z niej mogą osoby, których wzrost nie jest mniejszy, niż 100 cm. Dzięki temu Ekipa Light Explorers jest dostępna również dla młodszych gości Parku. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by razem z nimi bawili się ich rodzice!

Masz Bon Turystyczny? Wykorzystaj go w Energylandii!

Energylandia to naprawdę znakomite miejsce i na kilkudniowy wypad, i na spontaniczną, jednodniową wycieczkę. Dodatkowo możemy zapłacić za bilety znacznie mniej, niż oczekujemy – zwłaszcza jeżeli wciąż mamy do dyspozycji Bon Turystyczny. Jeżeli chcemy go wykorzystać, będziemy mieli taką opcję. Wygodnie można to zrobić na stronie internetowej Bon.energylandia.pl – rekomendujemy to miejsce również dlatego, że nie będziemy musieli czekać w kolejkach, dzięki czemu po prostu oszczędzimy nasz czas, a cały proces realizacji Bonu będzie znacznie wygodniejszy.

Aby skorzystać z Bonu, do biletów wstępu należy dobrać dodatkowe usługi – może być to albo miejsce na polu namiotowym, albo posiłki, które będziemy mogli odebrać na terenie Parku. Więcej o realizacji Bonu w Energylandii można dowiedzieć się na stronie Bon.energylandia.pl, na którą serdecznie zapraszamy!

Mogą Cię też zainteresować:

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem