Powrót do góry

Pozytywny wpływ jazdy na rowerze na zdrowie jest bezdyskusyjny. Śmiało można dodać aspekt ekologiczny czyli realny wpływ na zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska naturalnego, a także poczucie wolności i niezwykłe widoki, które można podziwiać podczas rowerowych wypraw. Jak zatem połączyć zamiłowanie do jazdy popularnym jednośladem ze spędzaniem czasu z własną pociechą? Wybierając fotelik rowerowy!

Pasja potrzebą wynalazku

Jak wiadomo to właśnie pasja nadaje życiu sens, pozwala oderwać się od codzienności, a w trudnych chwilach daje ukojenie. Miłośnicy rowerowych wypraw doskonale wiedzą, jak dobroczynny wpływ na ich zdrowie i samopoczucie ma pokonywanie trasy siłą własnych mięśni. Jak się okazuje, właśnie regularna jazda na ekologicznym dwukołowcu doskonale wzmacnia mięśnie nóg, pośladków, przedramion i brzucha. Poprawa wydolności oraz ograniczenie ryzyka chorób układu krążenia, to kolejne argumenty przemawiające za trendem zamiany samochodu czy komunikacji miejskiej na rower.


foteliki dziecięce na rower

Rower! A co z dziećmi?

Amatorom jazdy na rowerze trudno byłoby pogodzić swoją pasję z czasem poświęconym dziecku. Jak nietrudno się domyślić, sporo czasu musi upłynąć zanim nasza latorośl będzie mogła dotrzymać nam kroku w rowerowych wyprawach, zarówno jeśli chodzi o tempo czy długość pokonywanej trasy. Fotelik rowerowy to idealne rozwiązanie, pozwala cieszyć się swoim hobby i pokazywać dziecku najpiękniejsze zakątki. Korzyści ze wspólnych podróży są nieocenione; pozwalają budować silną wieź oraz rozbudzać w dziecku zamiłowanie do aktywności fizycznej i wrażliwości na piękno przyrody. Śmiało można stwierdzić, że ten prosty w konstrukcji wynalazek sprzyja budowaniu rodzinnych relacji.


Foto: https://www.rowertour.com/

Nowoczesna technologia dla zdrowia całej rodziny

Producenci fotelików rowerowych dbają o najwyższą ich jakość, a wszystkie dostępne w sprzedaży są testowane pod względem bezpieczeństwa. Wybór siedziska dla najmłodszych cyklistów jest ogromny: montowane na bagażnik, na ramę czy na przód roweru. Wśród nich można znaleźć modele z własnym mocowaniem, które śmiało można zamontować na ukochanym „góralu”. Podobnie jak w przypadku, fotelików samochodowych, foteliki na rower posiadają oznaczenia dostosowane do wagi dziecka oraz sposobu montażu na rowerze.

Nie tylko na wycieczki

Weekendowe wycieczki za miasto czy codzienna jazda do przedszkola są możliwe dzięki pomysłowemu siedzisku dla dziecka. Podróżowanie rowerem z rodzicem z pewnością wpłynie na szybszą naukę jazdy przez pociechę, w końcu nie ma nic lepszego niż wspólna wyprawa: ustalanie trasy oraz przygotowanie sprzętu i ekwipunku. Niewielu rodziców ma możliwość godzenia hobby ze spędzaniem czasu ze swoim dzieckiem, zatem warto wykorzystać foteliki rowerowe by wraz z pociechą poczuć wiatr we włosach. Czy jest szansa by zarazić dziecko miłością do rowerowych wypraw? Z pewnością ogromna, ale nawet jeśli pociecha wybierze inny sport czy zupełnie inne hobby, wspomnienia ze wspólnej jazdy pozostaną z nią już na zawsze.

Opinie użytkowników (0)

ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ aby dodawać komentarz

Prosimy, podziel się z nami swoją opinią - dzięki temu będziemy mogli udoskonalać to co robimy :) Dziękujemy!