Zielone szkoły

Zabawne, edukacyjne, ciekawe i z pomysłem. Dowiedź się więcej jak zorganizować taki wyjazd.

Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: ponad 4 lat temu

Kategorie: Podróże z dziećmi

Jakie powinny być zielone szkoły? Muszą bawić, w końcu nie można pozwolić sobie na nudę! Nie można jednak zapomnieć, że zielona szkoła powinna mieć walory edukacyjne. Jest to czas nauki poprzez zabawę, w końcu to dzieci kochają najbardziej. Takie zielone szkoły organizuje Biuro Turystyczne Trybała. Aktywna edukacja to ich hasło przewodnie. Oto kilka przykładowych atrakcji, które będą czekać na uczestników zielonej szkoły.

Zielona Szkoła – Trójmiasto

Ci, którzy mieszkają blisko gór zazwyczaj chętnie wybierają się na zieloną szkołę nad morze. Jest oczywistym, że najbardziej przyciąga to, co różni się od codzienności. Wyjazd na zieloną szkołę nad morze oznacza oczywiście zabawy na plaży i podziwianie pięknych zachodów słońca. To jednak nie wszystko, w końcu Trójmiasto oferuje bogatą ofertę zwiedzania. Obowiązkowym punktem programu jest gdańska Starówka, Molo w Sopocie i oczywiście portowa Gdynia. Na każdym kroku czekać na was będą piękne zabytki. Oprócz wizyty w Trójmieście uczestnicy zielonej szkoły odwiedzą zamek krzyżacki w Malborku, Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku oraz Żywe Muzeum Piernika w Toruniu.

Dołącz do społeczności świadomych rodziców

Przetwarzamy Twoje dane osobowe zgodnie z naszą Polityką Prywatności.
Możesz wycofać swoją zgodę w dowolnym momencie.Zielona Szkoła – Pętla Beskidzka

Wybierając kierunek zielonej szkoły warto zastanowić się nad Beskidami. Te malownicze tereny kryją w sobie wiele uroku i atrakcji. Jednym z ulubionych miejsc dzieci jest oczywiście Studio Filmów Rysunkowych w Biesku – Białej – tam poznają bliżej bohaterów swoich ulubionych kreskówek. Warto również wjechać kolejką na Górę Żar, gdzie można podziwiać piękną panoramę Beskidów. Dzieci będą zachwycone wizytą w Centrum Pasterskim oraz Chacie Chlebowej, a spotkanie z ratownikiem GOPR będzie cenną lekcją na przyszłość.


Zielona Szkoła – Małopolska

Małopolska to jeden z najbardziej atrakcyjnych regionów dla turystów. Jest tutaj mnóstwo atrakcji dla dzieci i młodzieży. Na tych nieco starszych czeka Babia Góra – Królowa Beskidów. Widoki, które można z niej podziwiać są niezapomniane. Otworem stoi także Zakopane, Oświęcim czy Wieliczka – każdy słyszał o tych miejscach ale nie każdy miał okazje je odwiedzić. Dlatego warto wybrać się tam podczas zielonej szkoły. Dla nieco młodszych proponujemy Niedzicę, Szczawnicę i oczywiście Wieliczkę. Nie zabraknie również warsztatów manualnych i wizyty w Zagrodzie Edukacyjnej. Tam uczestnicy będą mogli zobaczyć jak wygląda życie bacy.


Zielona Szkoła – Pieniny

Wyjazd w Pieniny to głównie obcowanie z naturą. Bliskość gór, jezior, lasów i rwącej rzeki Dunajec sprawia, że dzieci mogą odpocząć od zgiełku codzienności i głośnych, szkolnych korytarzy. Zielona szkoła w Pieninach gwarantuje niezapomniane widoki ze szczytu Trzech Koron oraz zapory Zalewu Czorsztyńskiego. Dodatkowe atrakcje to wyjazd kolejką na Palenicę, czy zwiedzanie znanego wszystkim Zamku w Niedzicy. Nie zabraknie oczywiście spacerów – w końcu to góry! Uczestnicy wybiorą się na wyprawę malowniczym Wąwozem Homole.


Zielona Szkoła – Zawoja

Zawoja – malownicza miejscowość położona u stóp Babiej Góry to idealne miejsce na zieloną szkołę dla dzieci i młodzieży. Charakteryzuje je to, że łączą dobrą zabawę i edukację. Podczas wycieczki uczestnicy będą brali udział w pieszych wyprawach, osobiście poznają górali babiogórskich, odwiedzą siedzibę Babiogórskiego Parku Narodowego, czy odwiedzą Park Czarnego Daniela. Nie zabraknie również ciekawych zajęć manualnych, na których dzieci będą mogły wykazać się swoją pomysłowością i kreatywnością.


Dołącz do społeczności świadomych rodziców

Przetwarzamy Twoje dane osobowe zgodnie z naszą Polityką Prywatności.
Możesz wycofać swoją zgodę w dowolnym momencie.


Oczywiście można wybrać się z klasą na nieco krótszą wycieczkę szkolną. Zobacz, jak może ona wyglądać:


Mogą Cię też zainteresować:

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem