Autor: Promocja Miasta Bielsko-Biała

Opublikowane: prawie 7 lat temu

Kategorie: Obiekty sportowe

Kraj: Polska

Województwo: Województwo śląskie

Miasto: Bielsko-Biała

Atrakcje dla dzieci na Błoniach w Bielsku Białej

Bielskie Błonia są od wielu lat odwiedzane przez bielszczan – nie tylko przez rodziny z dziećmi, ale także osoby starsze, spacerujące leśnymi alejkami wśród śpiewu ptaków. Położone są w Mikuszowicach – dzielnicy Bielska-Białej, która sąsiaduje z Lasem Cygańskim, a także Kozią Górą, na stoku której jeszcze kilkanaście lat temu trenowali najlepsi saneczkarze w Polsce.

Na bielskich Błoniach znajduje się największy plac zabaw w mieście – liczne zjeżdżalnie, mnóstwo huśtawek, wielka pajęczyna – i wiele, wiele innych atrakcji, o których marzy każde dziecko. Dla lubiących dużo ruchu, Błonia oferują także siłownię pod gołym niebem, skatepark, kompleks boisk, czy pole do mini golfa. Dzieci mogą spróbować swoich sił także w Miasteczku Ruchu Drogowego, w którym mają szansę sprawdzić swoją wiedzę z zakresu znajomości znaków i przepisów ruchu drogowego oraz ich zastosowania w praktyce. Na terenie Błoni działają również dwa tory pumptruck – w tym jeden dostosowany specjalnie dla dzieci.

 

 

Po tak aktywnym spędzeniu czasu, wystarczy przejść kilka kroków, by móc odpocząć w pobliskich punktach gastronomicznych, chłodząc się zimnymi napojami.

atrakcje dla dzieci Bielsko-Biała Błonia

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem