Autor: Promocja Miasta Bielsko-Biała

Opublikowane: prawie 8 lat temu

Kategorie: Atrakcje turystyczne

Kraj: Polska

Województwo: Województwo śląskie

Miasto: Bielsko-Biała

Aby dojść do Błoni z przystanku autobusowego, należy przejść przez Cygański Las – pierwsza wzmianka o nim pochodzi z 1312 roku i jest jednocześnie pierwszym dokumentem, w którym wymieniono Bielsko.

Leśne alejki są chętnie odwiedzane przez bielszczan, pośród nich można znaleźć wiele cienia, który pozwoli ochłodzić się w upalne dni. Idąc w kierunku Błoni, mijamy dwa niewielkie potoki, które są także ciekawą atrakcją dla młodszych dzieci.

cygański las bielsko biała

Cygański Las był dawniej istnym „centrum sportowym” – tutaj treningi odbywali sportowcy bielskich klubów, na torze saneczkowym, położonym na zboczach Koziej Góry, trenowali polscy saneczkarze, a tuż przy żółtym szlaku, prowadzącym na Szyndzielnie, kilkanaście lat temu znajdowała się skocznia narciarska, na której rekordy bili także zagraniczni sportowcy. Obecnie, w sezonie zimowym, leśnymi alejkami bielszczanie uprawiają narciarstwo biegowe.

Z Cygańskiego Lasu, kierując się szlakami, można dotrzeć na Szyndzielnię, Magurkę Wilkowicką, Kozią Górę czy Klimczok.

 

W bliskiej okolicy Cygańskiego Lasu, znajduje się odnowiony basen miejski, na terenie którego można nie tylko schłodzić się w upalne dni, ale także zagrać w siatkówkę plażową, a nawet tenisa ziemnego. 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem