Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: ponad 6 lat temu

Kategorie: Atrakcje turystyczne

Kraj: Polska

Województwo: Województwo małopolskie

Klasztor Karmelitów Bosych w Czernej to niesamowite miejsce na spędzenie rodzinnego popołudnia. Oprócz samej zabudowy kluczowe znaczenie ma jego położenie i otoczenie. Kompleks znajduje się w Dolinie Eliaszówki i niemal z wszystkich stron otacza go leśny rezerwat przyrody Dolina Eliaszówki. Usytuowany jest na stoku wzgórza o wysokości 430 m n.p.m., porośniętego lasem. Jest to przepiękna okolica. Tuż przy Klasztorze znajduje się parking, gdzie możemy zaparkować i rozpocząć naszą wycieczkę. Warto wybrać się by zwiedzić dziedziniec klasztoru oraz kościół znajdujący się na jego terenie.


Ważnym elementem jest także studnia, znajdująca się na klasztornym podwórku, została wykuta w litej skale w latach 1644-1651. Jej głębokość wynosi 21,5 m, a średnica 2 m. Studnia obudowana jest późniejszą kopułą, krytą gontem i wspieraną przez osiem kolumn. Prosto z dziedzińca schodami w górę możemy wybrać się na spacer do lasu, gdzie znajdują się stacje drogi krzyżowej. W lecie i przy pięknej pogodzie będzie to świetny spacer w otoczeniu zieleni.  

Klasztor Karmelitanów Bosych w Czernej

Z tego miejsca można zorganizować wiele pieszych wycieczek. Klasztor leży na trasie kilku szlaków. Praktycznie w każda stronę prowadzi stąd jakiś szlak i możemy nim podążać odkrywając piękno przyrody. Przy klasztorze funkcjonuje restauracja w które możemy zjeść i odpocząć po naszej wycieczce. 

Jeżeli chcecie odkryć więcej miejsc, do których warto wybrać się z dziećmi to poniżej w "zobacz również" przygotowaliśmy kolejne propozycje na spędzenie wolnego czasu. Odkryj je wszystkie, a być może jedna z nich zainspiruje Cię do zorganizowania kolejnej ciekawej wyprawy. 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem