Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach

Opublikowane: około 5 lat temu

Kategorie: Atrakcje turystyczne

Kraj: Polska

Województwo: Województwo śląskie

Miasto: Katowice

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach (MCK) jest obecnie jednym z największym centrum kongresowym w Polsce.

Centrum było budowane latach 2011–2015 i przynależy do Strefy Kultury, zlokalizowanej w samym centrum miasta. Bezpośrednio łączy się z najbardziej charakterystycznym obiektem w Katowicach, czyli Spodkiem. Budynek MCK został zaprojektowany przez warszawską pracownię architektoniczną JEMS. Obiekt powstał na terenach poprzemysłowych i w swojej architekturze nawiązuje do tradycji górniczych. 4

Najbardziej charakterystyczną cechą budynku jest zielony dach tzw. Zielona Dolina w centrum miasta, po której można chodzić, posiedzieć na ławkach, czy zobaczyć piękną panoramę stolicy Śląska.


Budynek MCK został wykonany w formie czarnego prostopadłościanu przykrytego zielonym dachem schodzącym w dół trawiastą doliną. Budynek w najwyższym punkcie ma 22 m. wysokości, a w najniższym – 16. Są też dwie podziemne kondygnacje z pomieszczeniami technicznymi.

Międzynarodowe Centrum Kongresowe, jest podzielone na 4 części:

  • Sala Wielofunkcyjna, w której odbywają się najczęściej konferencje, kongresy, konwenty czy targi. Może pomieścić do 10 000 osób.
  • Sala Audytorium (570 osób) – oddzielona od reszty, z własnym foyer, szatniami i toaletami. Zapewnia pełne oddzielenie uczestników od innych wydarzeń, toczących się w tym samym czasie w MCK.
  • Sala Balowa (1000 osób) – w odrębnej części budynku, z osobnym foyer i toaletami. Idealna na organizację bankietów, spotkań firmowych, mniejszych konferencji.
  • Zespół Sal Konferencyjnych – mniejsze i średnie sale konferencyjne na poziomie +2 (26 sal konferencyjnych o powierzchni od 38 do 144 m², z możliwością dodatkowego łączenia pomieszczeń konferencyjnych).
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem