Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: prawie 8 lat temu

Kategorie: Atrakcje turystyczne

Kraj: Polska

Województwo: Województwo śląskie

Miasto: Katowice

Park im. Tadeusza Kościuszki to największy teren parkowy w Katowicach. Zajmuje powierzchnię 72 ha. Dzięki swej lokalizacji na skraju centralnych dzielnic miasta należy do najchętniej odwiedzanych terenów rekreacyjnych.  Zielona okolica sprzyja tu rodzinnej rekreacji. Park poprzecinany jest wieloma alejami, przy których ustawiono wiele ławek. Spacer po parku to sama przyjemność.

Na terenie parku znajdują się dwa duże place zabaw oraz siłownia pod gołym niebem.


Place zabaw to duże obiekty rekreacyjne. Zachęcają dzieci rozmaitymi atrakcjami, zjeżdżalniami, instalacjami do wspinaczki, huśtawkami, bujanymi konikami, piaskownicami. Duża różnorodność atrakcji sprawia, że młodsze i starsze dzieci znajda tu coś dla siebie, Na terenie placów zabaw znajduje się wiele ławek, z których można obserwować bawiące się dzieci. 

Siłownia pod gołym niebem składająca się z ośmiu przyrządów do ćwiczeń dzięki którym każdy może za darmo zadbać o swoją kondycję i poprawić sprawność. 

Na terenie siłowni nie zapomniano także o rozwoju intelektualnym i specjalnie dla fanów gry w szachy ustawiono tu specjalnie przygotowany stolik z naniesioną szachownicą. Okolica jest spokojna, zielona i cicha, co znacznie umila trening.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem