Miejska gra turystyczna „Tajemnice Mistrza Bartłomieja z Jasła”

Autor: kss4@um.jaslo.pl

Opublikowane: ponad 4 lat temu

Kraj: Polska

Województwo: Województwo podkarpackie

Miasto: Jasło

„Tajemnice Mistrza Bartłomieja z Jasła” to miejska gra turystyczna przygotowana z okazji 650-lecia Miasta Jasła. Miejska Gra Turystyczna to zabawa z elementami harcerskich podchodów i gier terenowych, której zwieńczeniem jest odkrycie tajemnicy Mistrza Bartłomieja z Jasła.

Gra umożliwia zwiedzanie najważniejszych zakątków miasta i poznanie jego historii. Trasa gry wynosi 4,8 km. Przebycie jej zajmie uczestnikowi około 3,5 h pieszo, natomiast rowerem – 1,5 h. Może do niej przystąpić każdy – dołączając w dowolnym momencie i o dowolnej porze.


Gra miejska ma charakter otwarty i skierowana jest do wszystkich zainteresowanych poznawaniem miasta Jasła, w szczególności rodzin, młodzieży, a także osób odwiedzających Jasło.

Karta gry zawiera komplet niezbędnych materiałów do rozwiązania zagadki Mistrza Bartłomieja z Jasła. Po prawidłowym rozwiązaniu wszystkich zagadek i hasła finałowego można otrzymać certyfikat, pieczęć na karcie gry oraz pozostawić swój wpis w księdze Bractwa Odkrywców Królewskiego Miasta Jasła (należy odnaleźć skrzynię z pieczęcią i certyfikatami).


 Obecnie gra dostępna jest w wersji elektronicznej na aplikacji mobilnej „Jasło”.

Aby odkryć tajemnice Mistrza Bartłomieja należy pobrać kartę gry https://citik.jaslo.pl/miejskie-gry-turystyczne/ lub odebrać wersję wydrukowaną w Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Jaśle, ul. Sokoła 8.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem