Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: prawie 5 lat temu

Kategorie: Atrakcje turystyczne

Kraj: Polska

Województwo: Województwo śląskie

Miasto: Żywiec

Park miejski w Żywcu obfituje w atrakcje dla najmłodszych. Oprócz pięknych widoków, przyrody, zabudowy i małej architektury czeka tu nas wielu mieszkańców. Mowa tu oczywiście o mieszkańcach mini Zoo. W parku Żywieckim znajduje się miejska stadnina koni połączona właśnie z zoo. To pozwala na zgromadzenie w jednym miejscu bardzo wielu gatunków zwierząt. Jeżeli Twoje dziecko właśnie poznaje i uczy się z książek jak robi koza i gęś to to miejsce jest idealną propozycją na rodzinną wycieczkę.

Wizyta w mini zoo pozwoli na bardzo blisko kontakt dzieci ze zwierzętami. Znajdziemy tu dość pospolite zwierzaki rodem z polskiej wsi jak kury, kaczki, kozy czy gęsi. Są jednak także goście z bardziej odległych zakątków świata. W zoo znajdziemy kangura i strusia. Jako że jesteśmy w parku, to spotkamy także sarnę i dzika. W przestronnych klatkach podejrzymy także życie ptaków i mniejszych gryzoni. 

 

mini zoo w żywcu

 

Dużą część obiektu stanowi stajnia. To w niej spotkamy kilka pięknych koni, ale nie tylko. W boksach swoje domy mają także osły i lamy. Na zewnątrz wygrodzono duży wybieg dla koni, organizowane są także lekcje jazdy konnej.  

 

żywiec mini zoo ale dzieci

 

Mini zoo to tylko jedna z atrakcji całego parku. Warto wybrać się na dłuższy spacer i poznać wszystkie jego zakątki wraz. Przyroda poprzecinana alejkami i mostkami nad rzeką zachęca do odkrywania. W parku znajduje się także mała kawiarnia. Tuż obok parku płynie rzeka Koszarawa i warto też wybrać się nad jej brzegi. Okolica jest piękna i można tu spokojnie spędzić 2 - 4h podziwiając przyrodę i zapoznając się ze zwierzętami. 

 

Jeżeli chcesz odkryć więcej ciekawych miejsc rodzinnej rekreacji w województwie śląskim to zobacz poniżej jakie propozycje dla Ciebie przygotowaliśmy. Być może jedno z nich zainspiruje Cię do zorganizowania kolejnej rodzinnej wycieczki. Życzymy więc radości z odkrywania i miłego dnia.  

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem