Ścieżka rowerowo przyrodnicza Brzegiem Soły, Koszarawy i Jeziora Żywieckiego

Ścieżka rowerowo przyrodnicza Brzegiem Soły, Koszarawy i Jeziora Żywieckiego

Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: około rok temu

Kategorie: Atrakcje turystyczne

Kraj: Polska

Województwo: Województwo śląskie

Miasto: Żywiec

Czy wiecie, że można połączyć przyjemność jazdy na rowerze z nauką o przyrodzie? Ścieżka rowerowo-przyrodnicza Brzegiem Soły, Koszarawy i Jeziora Żywieckiego to miejsce, w którym cała rodzina może odkrywać piękno otaczającej nas natury, zgłębiać tajemnice flory i fauny oraz cieszyć się aktywnym wypoczynkiem na łonie przyrody.

 Ścieżka przyrodnicza brzegiem soły i koszarawy

Fascynująca trasa ścieżki dydaktycznej o łącznej długości ponad 6,5 km stanowi doskonałą okazję do aktywnego spędzenia czasu na rowerze oraz poznawania tajemnic otaczającego nas środowiska.

Odkrywając ścieżkę przyrodniczą Brzegiem Soły, Koszarawy i Jeziora Żywieckiego poczujcie radość i przyjemność rekreacji na łonie natury, odkrywając niezwykłe krajobrazy, brzegi rzek i jeziora, oraz urokliwe okolice miasta Żywiec. Ścieżka rowerowo dydaktyczna rozpoczyna się przy tzw. moście trzebińskim i prowadzi wzdłuż rzeki Koszarawa, następnie przeprowadza nas przy alei Jana Pawła II i ścieżce gruntowej, prowadząc wzdłuż rzeki Soły oraz Jeziora Żywieckiego. Ostatni odcinek trasy poprowadzony jest wałem nadbrzeżnym, kończąc się w rejonie plaży miejskiej przy ulicy św. Wita. Trasę można pokonać również pieszo lub na rolkach. 

ścieżka dydaktyczna jezioro żywieckie

Jednak ścieżka edukacyjna Brzegiem Soły i Koszarawy oferuje znacznie więcej niż tylko rekreację na rowerze. Jest to także doskonała okazja do edukacji przyrodniczej, zwłaszcza dla dzieci. Wzdłuż trasy znajdują się miejsca odpoczynku, gdzie można zatrzymać się na chwilę, a tablice informacyjne dostarczają fascynujących informacji o różnorodności flory i fauny tego regionu. Dzięki nim możemy zgłębiać tajemnice natury, poznawać zwierzęta i ptaki zamieszkujące okolicę oraz uczyć się rozpoznawać rośliny i drzewa.

Ta ścieżka przyrodnicza Brzegiem Soły, Koszarawy i Jeziora Żywieckiego pozwala nam zgłębiać tajemnice śląskiej przyrody, zanurzając się w piękno jej bioróżnorodności i otaczającym nas środowisku. Miejsca odpoczynku i tablice edukacyjne wzbogacają naszą wiedzę i umożliwiają nam odkrywanie niesamowitych faktów o świecie roślin i zwierząt.

ścieżka przyrodnicza Żywiec

Przygotujcie swoje rowery i zaplanujcie rodzinną wyprawę ścieżką edukacyjną Brzegiem Soły, Koszarawy i Jeziora Żywieckiego. To nie tylko okazja do zdrowej aktywności fizycznej, ale również wspaniała przygoda, podczas której każdy członek rodziny może rozwinąć swoje zainteresowania przyrodnicze i w pełni cieszyć się pięknem otaczającej nas natury.

Jeżeli spodobała się Ci nasza propozycja już teraz sprawdź poniżej "zobacz w pobliżu" i przekonaj się, gdzie jeszcze warto wybrać się z dziećmi, by spędzić czas razem - bardziej aktywnie! 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem