Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: około 8 lat temu

Kategorie: Atrakcje turystyczne

Kraj: Polska

Województwo: Województwo pomorskie

Miasto: Gdańsk

Molo w Gdańsku Brzeźnie powstało pod koniec XIX wieku. Początkowo molo miało długość 100 metrów, potem 215 i było szerokie na 6 metrów.

Molo w Brzeźnie jest idealnym miejscem, by podziwiać piękną panoramę zatoki Gdańskiej. Odrobinę mniej znane niż molo w Sopocie i oddalone od niego o około 6 km. Znajduje się na skraju parku Ronalda Regana i jest obowiązkowym celem każdej wycieczki. Warto wybrać się także na spacer po parku Ronalda Regana i odkryć wszystkie jego zakątki. 

Do mola w Brzeżnie prowadzi ścieżka rowerowa i szeroki deptak dla spacerowiczów, Ścieżki usytuowano zaraz za pasem zieleni przy plaży. Na molo oraz wzdłuż ścieżek ustawiono wiele ławek na których można miło spędzić czas patrząc na morze. W okolicy mola jest wiele ciekawych miejsc, każdy z pewnością znajdzie tu coś dla siebie. Co ważne wstęp na molo jest bezpłatny.

 

molo w Gdańsku w Brzeźnie

Jeżeli chcesz odkryć więcej takich ciekawych miejsc nie tylko dla dzieci w Gdańsku to poniżej w "zobacz również" przygotowaliśmy kolejne propozycje na spędzenie wolnego czasu. Odkryj je już teraz, a być może któraś z nich zainspiruje Cię do zorganizowania ciekawej wycieczki. Życzymy miłego dnia.
 
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem