Opublikowane: ponad 5 lat temu

Kategorie: Atrakcje turystyczne

Kraj: Polska

Województwo: Województwo śląskie

Miasto: Katowice

Z miłości do gitary oraz muzyki na mapie Katowic zagościło Muzeum Historii Gitary. Muzeum jest prywatną placówką i powstało dzięki staraniom Pana Leszka Kwaśniewicza i Tomasza Cierpisza, dwóch zapolonych pasjonatów instrumentów strunowych. Muzeum położone jest blisko dworca PKP, w kamienicy przy ul. Krzywej 4.

Muzeum powstało w kwietniu 2015 roku. Początkowo było otwarte codziennie, dziś jednak musimy się wcześniej umowić, aby je zobaczyć. Muzeum jest płatne - 50 zł kosztuje wstęp dla 4 osób, przy większych grupach, cena ustalana jest indywidualnie. Jednak warto zapłacić każdą cenę, aby wspaniałą lekcje historii oraz muzyki.


W zbiorach muzeum znajduje sie ponad 70 instrumentów szarpanych. Znajdziemy tutaj pierwsze instrumenty przypominające gitary, jak również współczesne gitary.

Panowie oprowadzają z pasją i opowiadają wspaniałe historie. Instrumenty nie są zwykłymi eksponatami, czy interaktywnymi zabawkami. To prawdziwe i "żywe" instrumenty, których można dotykać, a nawet na nich grać. Przewodnicy chętnie robią szybki kurs nauki gry na gitarach. Czas płynie tam bardzo szybko i aż nie chce opuszczać się tego wspaniałego miejsca.

Jeśli przekonaliśmy Was, że to miejsce jest wspaniałym spędzeniem czasu przy dźwiekach muzyki, to informacje na temat rezerwacji znajdziecie w zakładce kontakt. Gdybyście chcieli wybrać się w dalszą podróż po Katowicach i nie tylko, zapraszamy do odwiedzania naszej strony Atrakcje Dziecięce.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem