Opublikowane: około 5 lat temu

Kategorie: Kultura i sztuka

Kraj: Polska

Województwo: Województwo śląskie

Miasto: Katowice

Kino Kosmos, znajdujące się w Katowicach na Koszutce kilka lat temu przeszło metamorfozę i dzięki temu od 1965r gromadzi miłośników kina.

W Kosmosie na dwóch salach: Nostromo (367 miejsc) i Solaris (46 miejsc) codziennie oglądać można dobre kino. Znaleźć tu można zarówno nowości kinowe, jak i klasykę filmoznawstwa. Kosmiczny gwiazdozbiór tworzą przeglądy mistrzów kina i cykle prezentujące klasykę z tradycyjnej taśmy 35 mm ze zbiorów jedynej w Polsce, regionalnej Filmoteki Śląskiej oraz Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego.


Kino Kosmos to przyjazne miejsce, dla rodzin z dziećmi. Zdecydowanie poczujecie tu klimat starego kina, taki, którego nie można odnaleźć w wielkich multipleksach. Specjalnie dla dzieci w każdą niedzielę organizowane są filmowe popołudnia dla dzieci. Odbywają się pokazy zestawów bajek krótkometrażowych przygotowane specjalnie z myślą o naszych najmłodszych widzach – dzieciach od 3 roku życia.

Są to animacje realizowane różnymi technikami, część z nich pochodzi ze zbiorów Filmoteki Śląskiej. Każdorazowo dobieramy je pod względem tematycznym. Wśród nich znalazły się m.in. bajki z Bolkiem i Lolkiem, Reksiem, Misiem Uszatkiem oraz innymi kultowymi bajkami z lat 80 i 90.

Oprócz seansów dedykowanych najmłodszym, specjalnie dla nich przygotowano również kącik malucha.

Kącik jest pełen gier edukacyjnych, zabawek, kredek, puzzli, klocków, książek i książeczek. Jest to miejsce prawdziwego relaksu nie tylko dla dzieci, ale również dla rodziców. Organizatorom kącika bardzo zależy, aby stał się on placem zabaw – i to nie tylko wtedy, gdy rodzice przychodzą z dziećmi na film, ale codziennie, w godzinach otwarcia kina. Kącik został przystosowany do potrzeb dzieciaków zarówno tych najmłodszych, jak i tych w wieku przedszkolnym. Tym samym kino Kosmos staje się miejscem jeszcze bardziej przyjaznym rodzinom z dziećmi.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem