Opublikowane: ponad 5 lat temu

Kategorie: Atrakcje turystyczne

Kraj: Polska

Województwo: Województwo opolskie

Miasto: Opole

Dla wszystkich miłośników muzyki, tych małych i tych dużych, mamy wspaniałą wiadomość. Od 2016 w Opolu można zwiedzać jedyne w Polsce muzeum Polskiej Piosenki. Tego miejsca nie da pominąć się na mapie Opola  i na pewno jest jego wielką wizytówką. Będąc w środku chociaż przez chwilę, można poczuć się jak uczestnik wielkiej sceny na opolskim festiwalu.

Muzeum jest w pełni multimedialne i dostępne dla osób w każdym wieku. Przedstawiona historia muzyki sięga do lat 20 XX wieku a nie wiadomo kiedy się kończy, ponieważ zbiory cały czas są poszerzane na rzecz muzyki współczesnej.


Spotkać tu można nowoczesny odtwarzacz multimedialny - w postaci dwóch ścian muzycznych, na których można za pomocą dotykowych monitorów, odtwarzać sobie historię muzyki w postaci teledysków, fragmentów najważniejszych koncertów, programów telewizyjnych, czy wywiadów z artystami. Każdy zwiedzający otrzymuje swój audio-przewodnik i słuchawki, dzięki temu może swobodnie poruszać się oraz słuchać tego na co ma w tym momencie ochotę. 

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu

To co dzieciaki kochają najbardziej, to okienka, które znajdują się w muzycznych ścianach.  Do okienek można zaglądać, a dzięki temu podglądać muzyczny świat nie tylko z dawnych lat, ponieważ jest tu dużo muzyki współczesnej i tej, którą znamy z radia i telewizji.

Najlepszą atrakcją muzeum są miejsca do nagrywania piosenek. Można zaśpiewać, zarejestrować swój głos a nawet wysłać komuś mailem. W ten sposób można bawić się godzinami, dodawać efekty moderować się głosem i urządzać sobie karaoke. Dzieciaki to naprawdę kochają.

W muzeum znalazło się również miejsce na modę estradową. I tu śmiechu co niemiara, bo dzieciaki bawią stroje sprzed lat. Spodnie dzwony, kwiaty we włosach, słomkowe kapelusze i wiele innych może naprawdę nieźle pokazać dawne trendy.

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu

Wszystkich milusińskich zapraszamy na cykl muzycznych spotkań dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym organizowanym przez Muzeum przy współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Opola oraz Narodowym Centrum Polskiej Piosenki. Dzięki takim zajęciom dzieci nie tylko rozwijają swoją muzykalność, ale także spotykają się ze znanymi wokalistami i osobami, które znają ze sceny muzycznej.Mamy nadzieję, że przekonał Cię nasz artykuł do odwiedzenia Muzeum Piosenki w Opolu. Bardzo nas to cieszy, ponieważ w takim jedynym miejscu w Polsce można poczuć smak prawdziwej sceny. Jeśli masz ochotę zobaczyć inne atrakcje w Opolu i okolicach, to zapraszamy do odwiedzania dalszych stron na Atrakcje Dziecięce.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem