Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: ponad 2 lat temu

Kategorie: Place zabaw

Kraj: Polska

Województwo: Województwo śląskie

Miasto: Opole

Zastanawiasz się, gdzie wybrać się z dziećmi w Opolu? Podaruj im dużą dawkę dobrej zabawy zabierając je na plac zabaw tuż obok Młodzieżowego Domu Kultury. To właśnie tutaj znajdziesz jeden z największych obiektów rekreacyjnych w mieście. Przygotowano tu rozmaite atrakcje dla dzieci w każdym wieku. Zarówno maluszki jak i starszaki znajdą tu coś dla siebie, a wyposażenie zaskoczy nawet największych weteranów placów zabaw. Można tak wnioskować po odgłosach świetnej zabawy rozbrzmiewających w ciepłe dni na terenie całej okolicy. Z łatwością więc zlokalizujecie to miejsce zabaw. 

Na dużym terenie placu zabaw znajduje się sporo ciekawych linowych instalacji wspinaczkowych. Są one połączone ze zjeżdżalniami i huśtawkami. Znajdziemy tu także ulubione przez dzieci bocianie gniazda usytuowane na różnych wysokościach. Są to bez wątpienia najbardziej efektowne i przyciągające uwagę elementy. Nie można jednak zapomnieć o mniejszych domkach dla młodszych dzieci, piaskownicy i licznych bujakach. Do dyspozycji jest także karuzela. Ważnym elementem jest także huśtawka dla dzieci niepełnosprawnych. Cały plac zabaw jest bardzo różnorodny, urządzenia są wykonane ze stali, drewna, plastiku i liny. Podłoże stanowi miękka mata lub piasek.

plac zabaw w Opolu MDK

Plac zabaw jest otoczony zielenią, liczne drzewa zapewniają sporo cienia. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza w upalne dni, gdy nawet odrobina cienia jest dla dzieci konieczna podczas przerwy w zabawie. Dla nas rodziców usytuowano tu wiele ławek. Możemy więc usiąść w cieniu i obserwować bawiące się dzieci. Dla fanów bardziej aktywnego wypoczynku, tuż obok usytuowano siłownię zewnętrzną. W jej skład wchodzi kilka podwójnych urządzeń. Dzięki sporej różnorodności możemy wykonać tu solidny trening. Poprawić swoją sprawność i zadbać o kondycję. Cały teren jest też świetnym przystankiem podczas dłuższej rodzinnej wycieczki rowerowej. 

Jeżeli spodobało Ci się to miejsce to podziel się nim z innymi udostępniając tą stronę. Będzie nam bardzo miło. A jeżeli chcesz odkryć więcej takich miejsc dla dzieci w Opolu to poniżej przygotowaliśmy kolejne propozycje. Sprawdź je koniecznie a być może jedna z nich zainspiruje Cię do zorganizowania kolejnej rodzinnej wycieczki. Życzymy Ci miłego dnia i udanej zabawy! 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem