Ogród jordanowski w Kazimierzu Górniczym w Sosnowiecu

Ogród jordanowski w Kazimierzu Górniczym w Sosnowiecu

Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: ponad 7 lat temu

Kategorie: Place zabaw

Kraj: Polska

Województwo: Województwo śląskie

Miasto: Sosnowiec

Plac zabaw dla dzieci 

Ogród jordanowski położony w parku Jacka Kuronia na Kazimierzu Górniczym w Sosnowcu to niesamowite miejsce rodzinnej rekreacji. Znajdziemy tu nie tylko moc atrakcji dla dzieci, ale także ucieczkę od miejskiego zgiełku, mnóstwo zieleni i szeroką ofertę różnorodnej rekreacji. Warto się tu wybrać, by przeżyć niezapomniane chwile w rodzinnym gronie.

Ogród jordanowski na Kazimierzu w Sosnowcu

 

Ogród jest podzielony na kilka części, dla dzieci w każdym wieku. Największą atrakcją jest kompleks linariów (strefa „średniaka"), na który składa się m.in. 10-metrowa wieża. Drugą z atrakcji jest dwu wieżowy zestaw z kilkoma zjeżdżalniami i mostkami dla małych dzieci. Część urządzeń jest dostosowana do potrzeb dzieci niepełnosprawnych. W ogrodzie znajduje się również strefa muzyczna, a na całym terenie sporo jest urządzeń sprawnościowych i nietypowych huśtawek. W środku ogrodu, do którego prowadzą alejki, wybudowana została fontanna, która w okresie letnim jest podświetlona. Dookoła ustawiono wiele ławek, na których można miło spędzić czas obserwując bawiące się dzieci.

plac zabaw dla dzieci sosnowiec park w Kazimierzu Górniczym

 

Na dzieci czeka tutaj także: zjazd linowy (tzw. tyrolka), bujaki, standardowe huśtawki oraz huśtawki przystosowane dla niemowląt, ponad to symulator rodeo, karuzele, drabinki, tunele i trampoliny. W parku zamontowana została także pergola, która w nocy jest podświetlona.

Wszystkie ścieżki są wykonane z ekologicznej wodoprzepuszczalnej nawierzchni, co zapobiegnie m.in. powstawaniu kałuż. Cały obiekt jest oświetlony, zamontowano także monitoring.

 

ogród jordanowski w sosnowcu w parku j. kuronia

 

Będąc w pobliżu, koniecznie należy odwiedzić plac zabaw w parku J. Kuronia w Sosnowcu, bo to naprawdę niesamowite miejsce. Możecie tu spędzić niezapomniane chwile w rodzinnym gronie. Po jednej wizycie tutaj będzie to miejsce, które na stale wpisze się na mapę rodzinnych wycieczek. Tu po prostu chce się wracać.

Jeżeli jesteście gotowi na jeszcze więcej dobrej zabawy, to koniecznie sprawdźcie, jakie jeszcze ciekawe miejsca czekają na dzieci w Sosnowcu i na terenie całego Śląska. Poniżej w "zobacz również" przygotowaliśmy dla Was kolejne propozycje na zaplanowanie czasu swoim pociechom. Życzymy więc udanej zabawy!

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem