Autor: Promocja Miasta Piły

Opublikowane: prawie 6 lat temu

Kategorie: Atrakcje turystyczne

Kraj: Polska

Województwo: Województwo wielkopolskie

Miasto: Piła

W latach 1976-1978, na bagnistej wyspie pomiędzy dwoma ramionami Gwdy, założono nowy park o powierzchni około 10 ha. Dziś, nazywany „sercem Piły” Park na Wyspie na Gwdzie latem staje się centrum wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych. Organizowane są tu koncerty, festyny, imprezy sportowe, a także inscenizacje bitew historycznych. Plaża, palmy, nadmorski piasek, przystań kajakowa – to kolejna propozycja na wypoczynek na pilskiej Wyspie. Pilanie chętnie korzystają z plaży w okresie letnim, zażywając kąpieli słonecznych. Organizowane konkursy, zabawy przyciągają również dzieci.

plac zabaw na wsypie w pile

Do dyspozycji najmłodszych jest bezpieczny plac zabaw, na którym można na chwile stać się piratem podbijającym nieznane lądy, wzbić się w powietrze na huśtawkach czy budować zamki z piasku. W pobliżu zlokalizowane są również altanki, oraz siłownia na świeżym powietrzu - idealne dla rodziców doglądających swych pociech. Dla młodzieży przygotowano boisko do gry w koszykówkę, stół do tenisa ziemnego i piłkarzyki.

Jeżeli spodobało Ci się to miejsce to podziel się nim z innymi udostępniając tą stronę. Będzie nam bardzo miło. A jeżeli chcesz odkryć więcej takich miejsc dla dzieci w Pile to poniżej przygotowaliśmy kolejne propozycje. Sprawdź je koniecznie a być może jedna z nich zainspiruje Cię do zorganizowania kolejnej rodzinnej wycieczki. Życzymy Ci miłego dnia i udanej zabawy!

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem