Autor: it.olkusz@msit.malopolska.pl

Opublikowane: prawie 8 lat temu

Kategorie: Place zabaw

Kraj: Polska

Województwo: Województwo małopolskie

Miasto: Olkusz

Silver Park w Olkuszu

Olkuski Park Rekreacyjno-Krajobrazowy „Silver Park” to jedna z największych baz sportowo-wypoczynkowych w Polsce.  Już teraz Park cieszy się zainteresowaniem miłośników jazdy na rowerach, rolkach i deskach. Atrakcją parku są maszyny górnicze, które pracowały w okolicznych kopalniach.


Skatepark

Integralną częścią Parku Rekreacyjno-Krajobrazowego jest profesjonalna skateplaza o powierzchni ok. 1200 m2, szeroka alejka w formie pętli z gładką nawierzchnią do jazdy na rolkachi nauki jazdy na rowerach oraz cztery sekcje trialowe. Tory Trialowe składają się z elementów architektury krajobrazu m. in. skały, pnie drzew, drewniane kłody, podkłady kolejowe, które umożliwiają uprawianie takich dyscyplin jak cyklotrial, parkour czy w przyszłości wspinaczka.


Pumptrack

Oprócz tego wykonane są tory ziemne do jazdy na różnego rodzaju rowerach z odcinkami dla początkujących i zaawansowanych rowerzystów oraz  pumptrack (tory do jazdy na rowerach bez pedałowania) i dirty (tory do jazdy umożliwiające wykonywanie trików rowerowych). 


Plac zabaw dla dzieci

Teren parku jest również miejscem do wypoczynku dla młodszych dzieci. W samym centrum znajduje się nowoczesny plac zabaw. Zachęca on dzieci domkiem ze zjeżdżalnią, instalacjami do wspinaczki, huśtawkami i piaskownicą. Wyposażenie placu wykonano głównie z drewna i usytuowano na piaszczystym podłożu.Dookoła ustawiono wiele ławek, na których można miło spędzić czas w zielonej okolicy. Cały plac dla bezpieczeństwa został ogrodzony Na terenie parku znajduje się zbiornik wodny z kaskadami o powierzchni ok. 400 m2, altana wielofunkcyjna i parking.


Wyjątkową atrakcją silver parku są wyeksponowane maszyny górnicze, które pracowały w okolicznych kopalniach. Dzięki specjalnym postumentom w są one wykorzystywane do jazdy na deskorolkach czy rolkach. Na terenie parku znajdują się również ścieżki edukacyjne z tablicami informacyjnymi, związanymi z historią górnictwa i roślinnością występującą na terenie parku. Park mieści się pomiędzy ulicami Głowackiego i Długą w olkuskiej dzielnicy Pomorzany.

Szczegółowe informacje: www.mosir.olkusz.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem