Autor: Będzin górą!

Opublikowane: około 8 lat temu

Kategorie: Place zabaw

Kraj: Polska

Województwo: Województwo śląskie

Miasto: Będzin

Strefa aktywności rodzinnej Będzin Warpie

Plac zabaw przy ulicy Aleja Kołłątaja 101 w Będzinie to jeden z najnowocześniejszych i największych placów zabaw w okolicy i jedna z sześciu Stref Aktywności Rodzinnej w Będzinie.

Plac zabaw znajduje się w samym centrum parku miejskiego osiedla Warpie. Znaleźć tam można wiele atrakcji dla młodszych i starszych, każdy znajdzie coś dla siebie. Na dzieci czeka tu wiele atrakcji min. domki ze zjeżdżalniami, huśtawki, bujane koniki, statek z kołem bosmana i wiele innych. Wszystkie atrakcje wykonano głównie z drewna i usytuowano na miękkim, kolorowym podłożu. Tuż obok znajduje się kolejna duża atrakcja jaką jest park linowy! Umieszczono tu kilka linowych wierz i instalację w formie rakiety kosmicznej ze zjeżdżalnią. Wszystko to usytuowano na drobno żwirkowym podłożu.

Na terenie placu zabaw znajduje się także siłownia zewnętrzna. Starsze dzieci i dorośli mogą zadbać tu o swoja kondycję i poprawić sprawność. Siłownia składa się z kilku podwójnych przyrządów do ćwiczeń.

Cały kompleksu znajduje dość dużą powierzchnię, przestrzeń wypełniają trawiaste górki, iglaki i wiele innych roślin. Dookoła umieszczono wiele ławek, na których można miło spędzić czas i obserwować bawiące się dzieci. Cały kompleks jest ogrodzony.

plac zabaw będzin Warpie

W parku na osiedlu Warpie znajduje się także jedyny w okolicy wodny plac zabaw, który można zobaczyć TUTAJ. Jest to doskonałe miejsce na upalnie dni. Dzięki bardzo nowoczesnej infrastrukturze miejsce to jest doskonale przystosowane dla dzieci i rodziców. Przy wodnym placu zabaw znajduje się także plaża.

wodny plac zabaw Będzin Warpie

 

Na szczególną uwagę zasługuje tez samoobsługowy serwis rowerowy położony w parku na osiedlu Warpie Znajdziemy tu takie narzędzia jak: wkrętak krzyżowy, wkrętak płaski, wkrętak TORX T25, klucz nastawny, klucz płaski 8×10 mm, klucz płaski 13×15 mm, zestaw imbusów w rękojeści, łyżki do opon, pompka z adapterem. Jest to doskonałe miejsce by usunąć drobną usterkę w rowerze.

 

Od strony osiedla Warpie przy ulicy 1-go Maja w odległości ok 100 m znajduje się parkin samochodowy.

Plac zabaw w parku na osiedlu Warpie to jedna z sześciu stref Rodzinnej Rekreacji i jeden z wielu nowoczesnych obiektów dla dzieci w Będzinie. Jeżeli chcesz odkryć więcej takich miejsc w tej okolicy zobacz już teraz poniżej „Zobacz również”. Z nami nigdy nie będziesz się nudzić.

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem