Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: prawie 8 lat temu

Kategorie: Place zabaw

Kraj: Polska

Województwo: Województwo pomorskie

Miasto: Gdańsk

Park Prezydenta Ronalda Reagana w Gdańsku to cudowne miejsce. Na wstępie już trzeba zaznaczyć, że każdy, kto wybiera się z dziecmi do Trójmiasta koniecznie musi to odwiedzić. Dlaczego? Bo z pewnością, każdy znajdzie tu coś dla siebie i to niezależnie od pory roku i wieku. Teren jest ogromny, zielony, położony przy samym morzu, dodatkowo park kryje w sobie wiele atrakcji dla dzieci. Oferta rekreacyjna jest bardzo szeroka. Znajdziemy tu deptaki spacerowe, ścieżki rowerowe, place zabaw, skateparki, pumprack - tor rowerowy i wiele innych.

Plac zabaw w parku Regana w Gdańsku

Ten obiekt rodzinnej rekreacji to jeden z kilku placów zabaw jakie znajdziemy na terenie całego parku. Zasługuje on jednak na szczególną uwagę z kilku względów. Nowoczesny, bezpieczny, kolorowy, przeznaczony dla dzieci w różnym wieku to tylko kilka powodów.

 

Dzieci mogą poszaleć tu na wiele sposobów. Usytuowano tutaj kilka zjeżdżalni osadzonych w rozbudowanych domkach, bujane koniki oraz elementy wspinaczkowe. Wyposażenie  obejmuje także elementy linowe. Dodatkowo możemy tutaj pograć z dziećmi w kółko i krzyżyk oraz rozwiązać zagadkę kilku labiryntów. 

 

plac zabaw dla dzieci gdańsk park Ronalda Regana

 

Na pierwszy rzut oka uwagę przyciąga instalacja w formie statku nawiązująca ściśle do miejsca, w jakim jesteśmy. Znajdziemy tu także "fabrykę piasku" - jest to linia produkcyjna piaskowych babek, na której produkcja zaczyna się od wydobycia i taśmowo kończy na produkcie finalnym, czyli babce w różnych kształtach.

Atrakcje dla dzieci w parku Regana w Gdańsku

Park rozciąga się wzdłuż morza, by dojść do plaży musimy przejść przez szeroki deptak spacerowy i ścieżkę rowerową ciągnącą się od Sopotu. Jest to jednak na tyle blisko, że będąc w parku czujemy, że morze jest niedaleko, w sprzyjających okolicznościach usłyszymy nawet szum fal! W parku znajdziemy całe mnóstwo atrakcji dla dzieci. Przede wszystkim są to różnorodne place zabaw.

Dla fanów aktywnej rekreacji przygotowano siłownie zewnętrzne, a dla osób lubiących sporty ekstremalne skatepark oraz tor rowerowy pumptrack Warto wspomnieć także o mniej znanym od mola sopockiego mola w gdańskim Brzeźnie, które także oferuje piękne widoki i warto je odwiedzić. Cały teren parku Ronalda Regana jest rajem dla spacerowiczów, biegaczy i rowerzystów. Ścieżki ciągną się kilometrami, krajobraz jest piękny i zachęca do okrywania coraz dalszych miejsc.

To wszystko sprawia, że chce się tu wracać. Można spędzić tu naprawdę niezapomniane chwile w rodzinnym gronie, odpocząć i świetnie się bawić!

Plac zabaw wykonała Grupa Saternus. www.saternus.pl

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem