Autor: biuroprasowe@czestochowa.um.gov.pl

Opublikowane: około 6 lat temu

Kategorie: Place zabaw

Kraj: Polska

Województwo: Województwo śląskie

Miasto: Częstochowa

U podnóża Jasnej Góry w parku Staszica znajduje się niesamowity plac zabaw. Do dyspozycji dzieci oddano duży, rozbudowany domek wyposażony w drabinki, linowe mostki, instalacje do wspinaczki i zjeżdżalnie. Oprócz tego znajdziemy tu także karuzele i tyrolkę. Całość została wykonana głównie z drewna i usytuowana na miękkim gumowym podłożu.


plac zabaw dla dzieci w Częstochowie na Jasnej Górze

Plac zabaw został świetnie wkomponowany w parkowy krajobraz, Wszędzie dookoła rośnie wiele drzew, które zapewniają dużo cienia. Ma to bardzo duże znaczenie zwłaszcza w upalne dni. Dzięki temu dzieci mogą bawić się tu bez obawy o zbyt ostre słońce. Ławki przygotowane dla rodziców także znajdują się w cieniu. Możemy tu usiąść i miło spędzić czas w pięknej okolicy. Cały obiekt dla bezpieczeństwa został ogrodzony niskim murkiem.

Warto dodać, że plac zabaw znajduje się tuż u podnóża Klasztoru na Jasnej Górze. Jeżeli planujecie odwiedzić to niesamowite miejsce z dziećmi to po zwiedzaniu koniecznie wstąpcie jeszcze na ten plac zabaw. Dla najmłodszych będzie to dodatkowa chwila rekreacji.

Jeżeli chcecie odkryć więcej atrakcji dla dzieci w Częstochowie to sprawdźcie koniecznie poniżej "zobacz również" tam czekają kolejne propozycje na spędzenie wolnego czasu w ciekawy sposób. 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem