Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: prawie 8 lat temu

Kategorie: Place zabaw

Kraj: Polska

Województwo: Województwo dolnośląskie

Miasto: Wrocław

Gdzie wybrać się z dziećmi we Wrocławiu? Mamy dla Was coś specjalnego! Jeden z najlepszych placów zabaw w mieście. A gdzie dokładnie? Znajduje się on na terenie Parku Strachocińskiego i zachęca dzieci niebanalnymi atrakcjami. Czy Twoje dziecko marzyło kiedyś by zostać kapitanem statku? Jeżeli tak to na tym placu zabaw to morzenie może się spełnić. Na samym środku wśród piaskowych fal zacumował drewniany okręt jednomasztowy. Ma prawdziwy kapitański mostek, rufę i dziób. Każdy kto stanąć u jego sterów, to także dobre miejsce na fajną fotkę. Tuż obok statku znajduje się drewniany zamek z basztami, można do niego wejść i poczuć się królewsko. Dla najmłodszych przygotowano trzy różne huśtawki - w tym tyrolkę, bujak  w kształcie quada oraz piaskownicę. W pobliżu placu zabaw wybudowano amfiteatr przeznaczony pod plenerowe widowiska.  

  

Większość wyposażenia placu zabaw wykonano z drewna i usytuowano na piasku. Dookoła tej wielkiej piaskownicy znajduje rozlokowano kilka ławek. Możemy więc tu usiąść i obserwować bawiące się dzieci. Dookoła jest wiele drzew, ma to ogromne znaczenie w upalnie dni. Drzewa dają sporo cienia i pozwalają uciec przed palącym słońcem. Dla fanów aktywnej rekreacji, tuż nieopodal palcu zabaw utworzono siłownię plenerową. W jej skład wchodzi 10 urządzeń treningowych. Taka różnorodność pozwala na wszechstronny trening, poprawę sprawności i kondycji. 

Plac zabaw Park Strachociński Wrocław

Jeżeli chcesz fajnie spędzić rodzinne popołudnie lub planujesz postój podczas dłuższej wycieczki rowerowej to zdecydowanie polecamy zatrzymać się w parku Strachocińskim we Wrocławiu. Jeżeli spodobało Ci się to miejsce to podziel się nim z innymi udostępniając tą stronę. Będzie nam bardzo miło. A jeżeli chcesz odkryć więcej takich miejsc dla dzieci we Wrocławiu to poniżej przygotowaliśmy kolejne propozycje. Sprawdź je koniecznie a być może jedna z nich zainspiruje Cię do zorganizowania kolejnej rodzinnej wycieczki. Życzymy Ci miłego dnia i udanej zabawy! 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem