Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: ponad 4 lat temu

Kategorie: Obiekty sportowe

Kraj: Polska

Województwo: Województwo śląskie

Miasto: Gliwice

Szukasz najlepszych miejsc rodzinnej rekreacji w Gliwicach? Świetnie trafiłeś, jednym z takich miejsc jest z pewnością Skwer Nacka. To własnie tutaj znajduje się wiele atrakcji i to nie tylko dla najmłodszych. Jest to w zasadzie cały kompleks rekreacyjny umieszczony na zielonej wyspie w centrum miasta. Będąc tutaj w zasadzie możemy odpocząć od miejskiego zgiełku, dookoła jest zielono, rośnie wiele drzew. Miło popatrzeć dookoła. Co jednak tu znajdziemy i dlaczego warto się tu wybrać?

Plac zabaw 

W centralnej części Skweru Nacka znajduje się drewniany plac zabaw. Za ogrodzeniem najmłodsi mogą skorzystać z dużego domku. Z jednej jego strony zamontowano instalacji do wspinaczki w z drugiej zaś zjeżdżalnię. Tuś obok znajduje się duża piaskownica. Jest i karuzela! Nie zapomniano o huśtawkach i bujanych konikach. Podłoże placu wykonano z miękkich, gumowych płyt. To wszystko sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Dookoła przy ogrodzeniu usytuowano wiele ławek. Możemy więc usiąść i obserwować bawiące się dzieci. 

plac zabaw skwer nacka gliwice


Siłownia plenerowa

Tuż obok placu zabaw usytuowano siłownię zewnętrzną wyposażoną w sześć podwójnych urządzeń do ćwiczeń. Duża różnorodność sprawia, że możemy tu wykonać na prawdę kompleksowy trening. Starsze dzieci też mogą się poruszać i zadać o swój rozwój, sprawność i kondycję. Na każdym z przyrządów widnieje instrukcja wyjaśniająca prawidłowy sposób ćwiczeń oraz wskazanie partii trenowanych mięśni.

siłownia plenerowa skwer nacka gliwice

Boiska wielofunkcyjne

Dopełnieniem możliwości spędzania czasu w aktywy sposób jest wielofunkcyjne boisko. Znajdziemy tu bramki do gry w piłkę nożną, i obręcz do gry w koszykówkę. Co ważne boisko jest ogrodzone wysoką siatką, która zapobiega wydostaniu się piłki. Przy boisku usytuowano kilka ławek, gdzie możemy usiąść po lub z trakcie rozgrywek. Nawierzchnia boiska jest betonowa.

Cały kompleks to na prawdę fajne miejsce. Możemy wybrać się tu, by spędzić trochę czasu z dziećmi w Gliwicach, poszukać cienia w upalne dni i odpocząć od miasta. Może to być również przystanek podczas dłuższej rodzinnej wycieczki rowerowej. Nie ważne co wybierzesz, ważne by się świetnie bawić. Tego właśnie Ci życzymy  :) Jeżeli chcesz poznać więcej takich miejsc to poniżej przygotowaliśmy kolejne propozycje. Być może jedna z nich zainspiruje Cię do zorganizowania nowej wyprawy w nieznane. Sprawdź to koniecznie

 

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem