Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: około 4 lat temu

Kategorie: Place zabaw

Kraj: Polska

Województwo: Województwo śląskie

Miasto: Katowice

W całych Katowicach mamy niezliczoną ilość placów zabaw. Na prawdę jest z czego wybierać i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Jednym z nich jest ten - położony w dzielnicy Załęska Hałda. Warto wspomnieć o tym miejscu bo jest to ciekawy punkt na rodzinnej mapie miasta. Plac zabaw jest usytuowany w bardzo spokojnym, ustronnym miejscu, Ogrodzony z dużą ilością drzew wewnątrz. To wszystko jest bardzo ważne zwłaszcza w pale dni kiedy szukamy cienia i spokoju. 

plac zabaw katowice załęska hałda

Na najmłodszych czeka tu moc atrakcji! Główną jest z pewnością bardzo duży, rozbudowany domek. Wykonany z drewna i plastiku z daleka zaprasza do świetnej zabawy. Wyposażono go w zjeżdżalnie, także rurowe, drabinki i elementy wspinaczkowe. Tu na prawdę można się wyszaleć! Tuż obok usytuowano duża piaskownicę, która co najważniejsze jest zadaszona! Chroni to nie tylko piasek przed zabrudzeniem ale także dzieci przed ostrym słońcem. Na placu zabaw znajdują się także huśtawki i liczne bujaczki. Dla starszych dzieci i dla nas rodziców przygotowano wiele ławek i uwaga! Specjalne stanowisko do gry w szachy. Można więc rozwijać się tu nie tylko sportowo ale i intelektualnie. Poza terenem ogrodzonym usytuowano stół do ping ponga. Myślę, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. 

Warto dodać, że przed placem zabaw znajduje się stacja do wypożyczania rowerów miejskich. Zgadzam się, że jest to dobre miejsca na przystanek podczas rodzinnej wycieczki. Można tu odpocząć w cieniu i nabrać sił do dalszej drogi. 

Jeżeli chcesz odkryć więcej takich miejsc rodzinnej rekreacji w Katowicach to poniżej przygotowaliśmy kolejne propozycje na świetną zabawę. Zobacz je wszystkie a być można jakaś z nich zainspiruje Cię do zorganizowania kolejnej rodzinnej wyprawy :) Życzymy Ci udanej wycieczki i miłego dnia.  

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem