Opublikowane: ponad 5 lat temu

Kategorie: Atrakcje sezonowe

Kraj: Polska

Województwo: Województwo śląskie

Miasto: Katowice

W Katowicach na osiedlu Witosa przy ul. Grabskiego powstał pumptrack.

Jest to specjalnie przygotowany tor do jazdy jednośladami, najczęściej rowerami, ale też deskorolkami lub rolkami albo hulajnogami. Zbudowany jest z szybkich zakrętów i muld. Wyrabia on u użytkowników refleks, zmysł równowagi oraz kondycję. Więc jeśli nie macie ochoty pedałować po zwykłym asfalcie musicie spróbować swoich sił na katowickim pumptracku.


Dzięki Budżetowi Obywatelskiemu na osiedlu Witosa mieszkańcy mogą się cieszyć taką ekstremalną atrakcją.

Plac do jazdy ekstremalnej zbudowany został na dwóch poziomach trudności. Mniejszy przeznaczony jest dla dzieci, natomiast na większym może poszaleć młodzież oraz dorośli.

Na obu placach znajdziecie sporo górek, zakrętów oraz przeszkód. Nawierzchnia jest w całości asfaltowa, natomiast przestrzeń między nimi oddzielona jest trawą.

Jazda po torze to prawdziwe wyzwanie. Tor umożliwia bardzo ciekawy sposób poruszania się, polegający na jeździe bez pedałowania. Wymaga to techniki i opanowania odpowiednich ruchów. W ten sposób można odbyć bardzo ciekawy trening. Jest to odpowiedź na rosnącą potrzebę aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Kiedy masz potrzebę ruchu, chcesz spędzić czas na świeżym powietrzu, kochasz sport a do tego dreszczyk emocji, to pumptrack na osiedlu Witosa stanie się twoim ulubionym miejscem rozrywki.

Pamiętaj zabrać za sobą kask i ochraniacze wtedy bez przeszkód będziesz mógł nie bać się upadków i korzystać z dobrodziejstw toru od rana do wieczora.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem