Autor: it.olkusz@msit.malopolska.pl

Opublikowane: około 7 lat temu

Kategorie: Obiekty sportowe

Kraj: Polska

Województwo: Województwo małopolskie

Miasto: Olkusz

Nowoczesny skatepark będący częścią Silver parku w Olkuszu to doskonałe miejsce dla wszystkich fanów portów ekstremalnych. Skatepark zajmuje tu powierzchnię ok. 1200 m2. Znajdziemy tu szeroką alejkę w formie pętli z gładką nawierzchnią do jazdy na rolkach i nauki jazdy na rowerach oraz cztery sekcje trialowe. Wyróżnić możemy także elementy: Skateplaza, Skatespot z lokomotywą, Trial, Pumptrack oraz Dirt.

Dołącz do społeczności świadomych rodziców

Przetwarzamy Twoje dane osobowe zgodnie z naszą Polityką Prywatności.
Możesz wycofać swoją zgodę w dowolnym momencie.


Skatepark w Silver Parku Olkuszu

Piesza część skateparku to część przygotowano głównie do jazdy na rolkach i deskorolkach. Podłoże stanowi tutaj beton. Duża różnorodność atrakcji i przeszkód sprawia, że początkujący jak i bardziej zaawansowani z pewnością znajdą tu coś dla siebie.

skatepark w silver parku w Olkuszu

Pumprack w Silver Parku w Olkuszu

Oprócz tego wykonane są tory ziemne do jazdy na różnego rodzaju rowerach z odcinkami dla początkujących i zaawansowanych rowerzystów oraz pumptrack (tory do jazdy na rowerach bez pedałowania) i dirty (tory do jazdy umożliwiające wykonywanie trików rowerowych).

Pumprack w silver parku w olkuszu


W samym centrum parku usytuowano także plac zabaw dla dzieci. Dla najmłodszych przygotowano tu moc atrakcji, domek ze zjeżdżalnią, instalacje do wspinaczki huśtawki, piaskownicę i wiele innych. Wyposażenie placu zabaw wykonano głównie z drewna i usytuowano na piaszczystym podłożu. Dla rodziców na placu zabaw przygotowano wiele ławek, na których możemy usiąść i miło spędzić czas obserwując bawiące się dzieci.

Na terenie obiektu ustawiono także altanę wielofunkcyjna położoną nad zbiornikiemjeziorkiem z kaskadami o powierzchni ok. 400 m2. Wyjątkową atrakcją parku są wyeksponowane maszyny górnicze, które pracowały w okolicznych kopalniach

Jeżeli chcesz odkryć więcej atrakcji z Olkusz i okolic sprawdź "Zobacz również" i poznaj nowe miejsca rodzinnej rekreacji. Z nami już nigdy nie będziesz się nudził.


Skatepark został wykonany przez firmę: www.techramps.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem