Smoczy plac zabaw w parku Zaczarowanej Dorożki w Krakowie

Smoczy plac zabaw w parku Zaczarowanej Dorożki w Krakowie

Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: ponad 6 lat temu

Kategorie: Place zabaw

Kraj: Polska

Województwo: Województwo małopolskie

Miasto: Kraków

Smoczy skwer w parku Zaczarowanej Dorożki

Jeżeli szukacie w Krakowie najlepszych miejsc rodzinnej rekreacji to Smocze Skwery z placami zabaw z pewnością do nich należą. Doskonałym tego przykładem jest ten plac, w parku Zaczarowanej Dorożki. Będąc w pobliżu warto się  tu wybrać i podarować dzieciom niezapomniane chwile zabawy. 

Na terenie placu zabaw, jest co odkrywać, plac kryje w sobie wiele niespodzianek. Tym bardziej, że tu nawet huśtawki i zjeżdżalnie są niezwykłe! Wszystko wykonano z drzewa o bardzo ciekawych, niepowtarzalnych kształtach. Zabawowe elementy mają zakończenia w kształcie głów smoków i tematycznie nawiązują do charakteru miasta. Jedną z zabaw może być policzenie ich wszystkich. My policzyliśmy a Wy? Sprawdźcie to koniecznie. Dzieci mogą beztrosko szaleć pomiędzy i na rozmaitych domkach z mostkami, zjeżdżalniami i instalacjami do wspinaczki. Do dyspozycji jest także huśtawka tyrolka i sprzęty rozwijające równowagę. Nie zapomniano także o huśtawce dla niemowląt zawieszonej na imponującym ramieniu. Podłoże placu zabaw stanowi drobny piasek. Dookoła ustawiono wiele ławek, na których możemy usiąść i miło spędzić czas w tak pięknej okolicy obserwując bawiące się dzieci.  

Smoczy plac zabaw dla dzieci w parku Zaczarowanej Dorożki w Krakowie

Aby dotrzeć do placu zabaw należy podążać parkowymi alejkami. Warto wybrać się tu na spacer i odkryć wszystkie piękne zakątki. W parku znajduje się jezioro i płynie rzeka. Są także mostki! W lecie, gdy wszystko kipi zielenią jest tu na prawdę pięknie, park nie bez powodu nazywa się parkiem zaczarowanej Dorożki.

Atrakcje dla dzieci w Krakowie

Jeżeli chcecie odkryć więcej takich atrakcji dla dzieci w Krakowie to poniżej w "zobacz również" przygotowaliśmy dla Was kolejne niesamowite propozycje na spędzenie wolnego czasu z dziećmi. Historyczne miasto kryje bowiem w sobie wiele niespodzianek dla najmłodszych. Życzymy udanej zabawy!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem