Autor: media@um.lomza.pl

Opublikowane: ponad 6 lat temu

Kategorie: Kultura i sztuka

Kraj: Polska

Województwo: Województwo podlaskie

Miasto: Łomża

Teatr Lalki i Aktora w Łomży

plac Niepodległości 14, 18-400 Łomża


Nie każde średniej wielkości miasto może poszczycić się swoim własnym teatrem. Teatr Lalki i Aktora w Łomży nieprzerwanie od 1987 roku otwiera swoje drzwi dla dzieci i wprowadza je w świat bajkowych opowieści i niezapomnianych wrażeń.

Teatr każdego roku przygotowuje co najmniej dwa nowe spektakle wykorzystując przy tym przeróżne techniki lalkowe: jawajka, kukła, pacynka, marionetka, formy plastyczne i niekonwencjonalne oraz formy teatru wizualnego, teatr przedmiotu, teatr maski i teatr aktora. Oprócz spektakli granych na deskach teatru wystawia on też przedstawienia wyjazdowe- tak, by sztuka dotarła do jak największej liczby dzieci. W każdym sezonie wychodzi ze swoją ofertą do różnych miejscowości w trzech województwach (podlaskim, warmińsko-mazurskim oraz mazowieckim).


Teatr Lalki i Aktora w Łomży dba o to, by najmłodsi mieli szansę wejść w świat kultury jak najwcześniej. Najważniejszym celem jego działalności jest edukacja kulturalna i wychowanie przez sztukę dzieci i młodzieży. Teatr gra co rocznie około 300 spektakli, do których zasiada ponad 25 tysięcy widzów.

Wejścia na spektakle są płatne. Bilety można kupić w kasie Teatru. Repertuar i więcej informacji o ofercie można znaleźć pod adresem: Teatr Lalki i Aktora 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem