Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: ponad 4 lat temu

Kraj: Polska

Województwo: Województwo śląskie

Miasto: Katowice

Upał w mieście jest nie do wytrzymania? Szukasz miejsca, gdzie można się ochłodzić? Mamy dla Ciebie coś specjalnego! Wraz z całą rodziną wybierzcie się na piknij na wodny plac zabaw w Katowicach na Załężu. Tuż za basenem miejskim znajduje się ogromny kompleks rekreacyjny, który w gorące dni pozwala się ochłodzić. Na całość składa się plac zabaw oraz strefa boisk sportowych. Jedno jest pewne, każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Wodne atrakcje usytuowano na miękkiej, kolorowej macie. Tak właśnie wygląda płytki brodzik, w którym znajdują się fontanny i armatki wodne. Jedną z głównych atrakcji jest tunel z natryskiem. Dzieci mogą tu szaleć do woli, polewać się i chlapać wodą. Warto wziąć ze sobą także pistolety na wodę, z pewnością urozmaicą zabawę. 
wodny plac zabaw zaleze


Tuż obok wodnego placu znajduje się dość duża polana. To tu możemy rozłożyć się z kocem i zrobić piknik. Trawnik jest zalesiony wiec nawet w upalne dni znajdziemy tu trochę cienia. Jest to doskonałe miejsce na spędzenia wolnego, upalnego popołudnia w mieście. Jeżeli lubicie jeździć na rowerze to przystanek w tej okolicy będzie doskonałym pomysłem. Rowery można zostawić na jednym z wielu stojaków i cieszyć się atrakcjami. Dla fanów aktywnego odpoczynku przygotowano boiska wielofunkcyjne. Można tu pograć w koszykówkę, siatkówkę i piłkę nożną. 

Jeżeli chcesz odkryć więcej takich rodzinnych atrakcji w Katowicach to sprawdź poniżej co jeszcze dla Ciebie mamy. Być może jedna z atrakcji zainspiruje Cię do zorganizowania kolejnej niesamowitej wycieczki. Do zobaczenia! 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem