Autor: Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka

Opublikowane: prawie 7 lat temu

Kategorie: Zajęcia dla dzieci

Kraj: Polska

Województwo: Województwo dolnośląskie

Miasto: Wrocław

Nasze Centrum założone zostało w 1998 r. przez Małgorzatę Strońską. Początkowo działaliśmy przy Teatrze K2, organizując warsztaty teatralne dla najmłodszych i pokazy twórczości dziecięcej. Od 2002 zaczęliśmy wdrażać działania charytatywne, wymiany międzynarodowe, działania dla szkół z terenu całego województwa dolnośląskiego, domów pomocy społecznej czy ośrodków socjoterapii.

Od 2005 r. realizujemy warsztaty artystyczne dla dzieci z Rodzin Plus w różnych grupach wiekowych. W roku szkolnym odbywają się warsztaty teatralne, które kończą się spektaklem na profesjonalnej scenie, a w trakcie wakacji realizowane są warsztaty plastyczne.
Począwszy od 2006 r. realizujemy warsztaty międzypokoleniowe dla dzieci, rodziców i seniorów oraz rozpoczęliśmy szeroką współpracę z Gminą Wrocław poprzez realizację projektu „Laboratorium wrażliwości estetycznej i społecznej”, w ramach którego prowadzimy: Warsztaty Artystyczne dla dzieci i młodzieży, Repertuarowy Teatr Dziecięcy, Spotkania Teatru Młodych czy akcje charytatywne, dzień dziecka i pokazy finałowe. W kolejnym roku udało nam się, przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, rozpocząć inicjatywę trwającą po dziś dzień pod nazwą „ABC sztuki XX wieku”, czyli warsztaty edukacyjne dla klas z zakresu wiedzy o sztuce współczesnej. W ramach projektu odbywają się zajęcia z plastyki i teatru oraz prezentacje.

Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka mieści się w sercu Starego Miasta w secesyjnej kamienicy przy ul. Kuźniczej 29a (nad kawiarnią „Kalambur”). To w tym budynku tworzyła się historia teatru otwartego. Przez blisko 30 lat działał tu Studencki Teatr „Kalambur”, w którym występowały takie osobowości, jak: Anna German, Edward Lubaszenko czy Ewa Dałkowska. Ponad dziesięć lat działał tu również teatr K2, którego misją było promowanie młodych artystów. Jolanta Fraszyńska, Kinga Preis czy Konrad Imiela właśnie na tej scenie zdobywali swoich pierwszych wielbicieli, to tu grany był kultowy spektakl „Ballady morderców” wg Nicka Cave'a.

Zapraszamy do naszego Centrum na warsztaty oraz spektakle dla dzieci od pierwszego dnia życia! Więcej informacji znajdziecie na: www.centrumtworczosci.pl

Facebook: https://www.facebook.com/CentrumTworczosci/

Rezerwacja biletów: www.bilety.centrumtworczosci.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem