Atrakcje dla dzieci w województwie śląskim 

Z czym najczęściej kojarzy się województwo śląskie? Oczywiście z przemysłem i kopalniami, ale my chcielibyśmy odczarować ten region i przedstawić Wam najlepsze atrakcje dla dzieci jakie tu znaleźliśmy. Pokarzemy Wam całe mnóstwo niesamowitych miejsc rodzinnej rekreacji, które koniecznie trzeba odwiedzić.

Zabierzemy Was w niesamowitą podróż po parkach rozrywki, terenach zielonych, najlepszych placach zabaw, muzeach dla dzieci i wszystkich tych miejscach, które zapiszą się na długo w pamięci dzieci i rodziców. Dajcie się więc porwać dobrej zabawie i zobaczcie, co przygotowano dla dzieci w poszczególnych miastach województwa śląskiego.

Atrakcje dla dzieci w Katowicach

Na pytanie, gdzie wybrać się w Katowicach z dziećmi mamy wiele odpowiedzi! Pierwszą z nich jest Dolina Trzech Stawów, która kryje w sobie wiele atrakcji. Znajdziemy tu place zabaw, siłownie zewnętrzne, deptaki spacerowe i profesjonalny tor rolkowy Muchowiec. Wszystko to usytuowano w zielonej okolicy. Będąc tutaj, aż trudno uwierzyć, że jesteśmy blisko centrum tak dużego miasta.

 

 

 

Jeżeli chcecie całkowicie zanurzyć się w zieleni i odpocząć z dala od miejskiego zgiełku to zapraszamy do parku Kościuszki i parku Zadole. Warto podążać ścieżkami przecinającymi te parki, by odkryć wszystkie atrakcje dla dzieci jakie tu przygotowano. Są to najróżniejsze place zabaw, obiekty sportowe i ścieżki rowerowe.

Placów zabaw dla dzieci zaskakujących wyposażeniem nie brakuje także na osiedlach.Należy wspomnieć tutaj o osiedlu Tysiąclecia z dużym kompleksem rekreacyjnym usytuowanym u stóp wieżowców zwanych „kukurydzami” oraz dużym placu zabaw na osiedlu Paderewskiego. To oczywiście nie wszystko, ale po więcej zapraszamy na szczegółowy profil miasta Katowice.

Atrakcje dla dzieci w Częstochowie

Miasto znane z Klasztoru wznoszącego się na Jasnej Górze. Oczywiście, jest to niesamowite miejsce i będąc tutaj koniecznie należy wejść na górę głównym deptakiem i zobaczyć sanktuarium. Nie jest to jednak jedyne miejsce jakie warto odwiedzić będąc tutaj z dziećmi. Częstochowa kryje w sobie wiele niespodzianek! Jedną z nich jest Muzeum Ród Żelaza. To odrestaurowane wyrobisko wyposażone w sprzęt wydobywczy, w ciekawy sposób pokazuje pracę górników. Dzieci powinny być zachwycone możliwością zobaczenia tak niecodziennego ciężkiego sprzętu.

 

Znajdziemy tu także wiele kompleksów rekreacyjnych, których dobrym przykładem może być ten, usytuowany przy ul. Armii Krajowej. Na jego terenie znajduje się nowoczesny plac zabaw i siłownia zewnętrzna.

 

Częstochowa jest miastem oddalonym nieco od aglomeracji śląskiej, dzięki czemu obrzeża toną w zieleni. Znajdziemy tu wiele terenów rodzinnej rekreacji pozwalających na ucieczkę od miejskiego zgiełku.

 

Atrakcje dla dzieci w Sosnowcu

Jeżeli szukacie ciekawych propozycji na spędzenie wolnego czasu z dziećmi w Sosnowcu to mamy dla Was kilka interesujących propozycji. Przede wszystkim polecamy park Sielecki oraz park Jacka Kuronia. Są to duże parki miejskie, w których znajdują się ogrody jordanowskie. Wśród zieleni na najmłodszych czekają różnorodne, wieloczęściowe place zabaw, nowoczesne obiekty sportowe, ścieżki zdrowia, skateparki oraz ścieżki rowerowe.

 

 

Wartym polecania miejscem jest także park Środula. Położony na górce oferuje moc zabawy nie tylko latem, ale i w czasie śnieżnych zim. Jest to doskonałe miejsce, by pozjeżdżać na sankach lub stawiać pierwsze kroki na nartach. Oprócz tego na profilu szczegółowym miasta znajdziecie wiele innych atrakcji dla dzieci w Sosnowcu!

Atrakcje dla dzieci Bielsko-Biała

To właśnie w Bielsku-Białej znajduje się Studio Filmowe, w którym powstało wiele znanych bajek m. in. te o Bolku i Lolku i Reksiu. Obecnie Studio jest udostępnione do zwiedzania, możemy zapoznać się z procesem tworzenia filmów, odkryć tajniki filmowania i tworzenia scenariuszy. To jedyne takie miejsce w Polsce i jedyna możliwość odkrycia kulisów powstawania bajek.

 

Jeżeli szukamy aktywnych form spędzenia wolnego czasu to zapraszamy dzieci na bielskie Błonia! To największa w mieście strefa rekreacji. Znajdziemy tu kilka placów zabaw, boiska, skatepark, pumptruck, pole do mini-golfa, miasteczko ruchu drogowego, park linowy, basen…. Po prostu moc atrakcji w jednym miejscu.

Podobne atrakcje dla dzieci oferuje także Park Słowackiego. Na odwiedzających czekają tu trzy nowoczesne fontanny, duży plac zabaw, alejka małego rowerzysty, boiska i bieżnia lekkoatletyczna.. Zimą zaś działa tu największe miejskie lodowisko.

Atrakcje dla dzieci w Tychach

Centrum rodzinnej rekreacji w Tychach znajdziemy nad jeziorem Paprocany. To tu zimą i latem czeka na nas moc atrakcji. Latem jezioro zachęca szeroką piaszczystą plażą i niesamowitym wodnym place zabaw. Dzieci w gorące dni znajdą tu możliwość ochłodzenia się i moc zabawy.

 

W parku nad jeziorem na najmłodszych czeka także niesamowity plac zabaw z imponującą instalacją w formie statku, a tuż obok do dyspozycji mamy park linowy. Spacerując dookoła jeziora odkryjemy siłownię pod gołym niebem i wiele innych atrakcji. Zimą w parku działa miejskie lodowisko.

 

Atrakcje dla dzieci w Dąbrowie Górniczej

Jakie miejsca rodzinnej rekreacji czekają na nas w Dąbrowie Górniczej? Gdzie ich szukać? Specjale dla was sprawdziliśmy to dokładnie, a to co odkryliśmy zrobi na każdym wielkie wrażenie! W pierwszej kolejności wymienić trzeba zbiornik Pogoria III. To tu znajduje się znane drewniane molo, długa piaszczysta plaża, place zabaw dla dzieci, siłownia zewnętrzna i coś czego nie da się tak łatwo opisać, piękne widoki. Do tego świetne zaplecze gastronomiczne.

 

 

Tuż obok znajduje się duży park Zielona. W jego wnętrzu możemy szybko zapomnieć o miejskim zgiełku i oddać się całkowicie rekreacji. Do dyspozycji mamy Centrum Sportów Letnich i Wodnych, które zachęcam szeroką ofertą rekreacyjną. Duży skatepark, boiska do siatkówki plażowej, place zabaw to tylko niektóre z nich.

W centrum miasta warto odwiedzić także park Hallera, podążając głównym deptakiem odkryjemy nowoczesny plac zabaw, siłownię zewnętrzną i największy w okolicy aquapark. Więcej atrakcji znajdziecie na szczegółowym profilu miasta Dąbrowa Górnica.

 

Atrakcje dla dzieci w Będzinie

Główną atrakcją miasta jest zamek Będziński i jest to jeden z najlepiej zachowanych zamków w Polsce. Dookoła niego rozciąga się park na wzgórzu kryjący w sobie wiele atrakcji dla dzieci.

 

 

W Będzinie mamy do dyspozycji 6 Strefa Aktywności Rodzinnej. Są to duże kompleksy z wyposażeniem dla całej rodziny. Na ich terenie znajdziemy nowoczesne place zabaw, siłownie zewnętrzne, elementy parków linowych oraz samoobsługowe serwisy rowerowe. Miasto może pochwalić się także wodnym placem zabaw, który jest świetną propozycją na upalne dni, to tu dzieci mogą się ochłodzić i korzystać z wodnych atrakcji. Dla fanów sportów ekstremalnych przygotowano skatepark i tor rowerowy pumptrack.

 

Dopełnieniem oferty rekreacji jest miejska sala zabaw „Bawialnia” dostępna dla dzieci w bardzo korzystnych cenach. Będzin jako pierwsze miasto w Polsce otrzymał Złota Odznakę Miasta Przyjaznego Dzieciom wg portalu Atrakcje Dziecięce.

Atrakcje dla dzieci w Ustroniu

Ustroń jest jednym z bardziej znanych kurortów województwa śląskiego. W tym urokliwie położonym mieście, każdy znajdzie coś dla siebie i to nie zależnie od pory roku i pogody! Ilość atrakcji może przysporzyć o zawrót głowy! Jedną z najbardziej znanych jest kolej linowa na Czantorię, która pozwala na zdobycie szczytu w kilka minut. Na górze czekają na nas zapierające dech w piersiach widoki na góry i panoramę miasta. Kolejnym wartym zdobycia szczytem jest Równica. Na górze możemy dostać się samochodem lub wejść jednym z kilku urokliwych szlaków. Tam czeka na nas pełen atrakcji „Park Równica”, a w nim park dinozaurów, tor saneczkowy, park linowy i wiele innych.

 

Niżej, w mieście dla najmłodszych polecamy największą strefę sportu i rekreacji położoną w ustrońskim Parku Kościuszki. Tu między drzewami znajdziemy nowoczesne place zabaw, instalacje wspinaczkowe, boiska i siłownie zewnętrzne.

Warto także wspomnieć o Leśnym Parku Niespodzianek, w którym dzieci mają niepowtarzalna okazję zobaczyć żubry, jelenie, sarny, żbiki, jenoty, daniele, muflony, dziki i ptaki drapieżne. Daniele i muflony swobodnie przechadzają się wśród zwiedzających i można je pogłaskać! Wizyta w parku to niepowtarzalna i niesamowita lekcja przyrody nie tylko dla dzieci! Więcej o atrakcjach dla dzieci w Ustroniu znajdziecie na szczegółowym profilu miasta.

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej atrakcji dla dzieci na śląsku i odkryć więcej ciekawych miejsc w swojej okolicy to zapraszamy do zapoznania się z profilami poszczególnych miast. Tam znajdziesz dokładne opisy i zdjęcia, dowiesz się dlaczego warto się tam wybrać. Daj się porwać dobre zabawie i odkrywaj z dziećmi Śląsk! Jeśli szukasz noclegów w województwie Śląskim zapraszamy do naszej specjalnej strony tutaj.

 

 

 

 

 

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem