Atrakcje dla dzieci – gdzie warto się wybrać?

Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: ponad 2 lat temu

Kategorie: Ciekawe miejsca dla dzieci

Szukasz ciekawego sposobu na czas spędzony wspólnie z dzieckiem? Powstaje coraz więcej miejsc, w których atrakcje dla dzieci odgrywają główną rolę. Wybór najlepszego staje się zatem trudniejszy. Sprawdziliśmy kilka propozycji.

Jak spędzić czas z dzieckiem?

Istnieje wiele sposobów na spędzenie czasu z dzieckiem. Jedne są bardziej produktywne, inne mniej. Niektóre aktywizują również rodziców, inne zapewniają rozrywkę tylko dla najmłodszych. Do standardowych atrakcji rodzinnych można zaliczyć m.in. wyjście do kina, wizytę w ZOO czy spacer po ogrodzie botanicznym. Są to aktywności ciekawe i sprawdzone, ale niestety też takie, które szybko nudzą.

Raz na jakiś czas warto zorganizować rodzinny wypad w nieco mniej standardowe miejsce. Tego typu propozycje znajdziesz w naszym artykule.

Atrakcje dla najmłodszych

Atrakcje dla najmniejszych dzieci okazują się rzadkością. Większość miejsc nie jest dostosowana do potrzeb kilkulatków, dlatego znalezienie czegoś ciekawego może być nie lada wyzwaniem. Z tego powodu na szczególną uwagę zasługują miejsca takie jak park dmuchańców – stworzone z myślą o najmłodszych właśnie.

W takim parku znajdziemy mnóstwo dmuchanych figur i postaci, z którymi dzieci mogą wchodzić w interakcje. Są to atrakcje na wzór dmuchanego zamku, ale w bardziej dopracowanej formie i na większym terenie. Już dwulatki mogą skakać po dmuchańcach, wspinać się na nie, a nawet wyskakiwać z paszczy dmuchanego potwora. To świetna zabawa na co najmniej kilka godzin.

Najmłodszych można zabrać również do figlorajów, na warsztaty wspólnego pieczenia pierników/przygotowania słodyczy, do rodzinnych parków rozrywki.

Atrakcje dla nastolatków

Atrakcje dla dzieci w wieku nastoletnim muszą być nieco bardziej emocjonujące niż te dla najmłodszych. 

W ostatnich latach szczególną popularnością cieszą się escape roomy. Takie wyzwanie można podjąć całą rodziną, świetnie się przy tym bawiąc i rozwijając zdolność logicznego myślenia. Z nastolatkiem można się też udać na grę miejską, przejazd gokartami, do parku wodnego czy do licznych muzeów (zwłaszcza interaktywnych). Dobrym pomysłem są również różnego rodzaju warsztaty, które wymagają współpracy całej rodziny.

Atrakcje dla dzieci – łódzkie z nową propozycją

Na mapie Polski ostatnio pojawił się nowy ciekawy punkt – Mandoria Miasto Przygód. Ten tematyczny park rozrywki (stylizowany na renesansowe miasto handlowe) znajduje się Rzgowie k. Łodzi. W kontekście familijnych wypadów jest bardzo interesującą opcją, bo stworzoną z myślą o prawdziwie rodzinnej zabawie. Można się tam udać zarówno z przedszkolakiem, jak i dzieckiem w wieku 12-13 lat. Co więcej, wszystkie atrakcje dla dzieci są dostosowane także do potrzeb dorosłych, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby bawić się wspólnie przez cały dzień. Na szczególną uwagę zasługuje np. ogromny małpi gaj, który zaprojektowano tak, by bez problemu poruszał się tam nawet bardzo wysoki rodzic. A to tylko jeden z przykładów, bo takich rozwiązań jest w Mandorii znacznie więcej.

Wycieczki z dzieckiem

Mamy obecnie czas urlopów i wyjazdów wakacyjnych, dlatego warto wspomnieć o wycieczkach śladami atrakcji dla dzieci. W Polsce nie brakuje atrakcyjnej oferty dla rodzin, a najciekawsze obiekty są zazwyczaj oddalone od metropolii. To zatem dobry pomysł, aby zorganizować wakacje pod kątem właśnie takich rozrywek. Bardzo atrakcyjnie w tym kontekście prezentuje się np. wspomniana Mandoria. Ze względu na położenie w centrum kraju można się do niej wybrać przy okazji dłuższych wycieczek np. na północ czy południe. Zachęcamy do takiego planowania urlopów – wtedy atrakcji na pewno nie zabraknie!

Mogą Cię też zainteresować:

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem