Wakacje na placach zabaw

Zobacz, co zorganizowano dla dzieci w czasie wakacji w Sochaczewie.

Autor: ziemiasochaczewska@gmail.com

Opublikowane: prawie 5 lat temu

Kategorie: Ciekawe miejsca dla dzieci

Trwa cykl letnich pikników rodzinnych, organizowanych przez Wydział Sportu i Organizacji Pozarządowych UM oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Wydarzenia odbywają się w soboty i niedziele na placach zabaw we wszystkich dzielnicach Sochaczewa.

W sobotnie popołudnie 6 lipca dzieci bawiły się w Ogródku Jordanowskim przy al. 600-lecia. Gry i zabawy dla najmłodszych prowadziła Renata Kubik z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, a pomagali jej wolontariusze z sochaczewskiego MOPS. Dzieci wzięły udział m.in. w wyścigach dinozaurów i syren, był też wyścig afrykański z nosorożcem, słoniem, gorylem i innymi stworzeniami. Uczestnicy podzieleni na drużyny przetaczali ogromne arbuzy i przeciągali linę. Maluchy grały w „chustowego zbijaka” i kręcili hula-hop. Były też konkurencje dla dorosłych - panowie wbijali gwoździe, a panie wiązały krawaty. Wszyscy zwycięzcy konkursów otrzymali nagrody, w tym kamizelki odblaskowe, by być bezpiecznym na drodze. Organizatorzy wręczyli również nagrodę od firmy Procter & Gamble dla najliczniejszej rodziny uczestniczącej w pikniku. Zwyciężyła bezapelacyjnie pani Małgorzata z dziećmi: Adamem, Kacprem, Zuzią, Patrycją, Zosią i Aleksandrem.Następnego dnia, w niedzielę 7 lipca, Wydział Sportu i Organizacji Pozarządowych UM zorganizował gry i zabawy dla dzieci z osiedla w Trojanowie. Na tym placu zabaw frekwencja zawsze dopisuje. Dzieci, w różnym wieku bawiły się z Piotrem Milczarkiem, zwanym Wujciem Wariatuńciem. Były tańce, konkurencje sprawnościowe i mnóstwo radości. Nie zabrakło też nagród i upominków od urzędu miejskiego. Nieocenioną pomoc ponownie zapewniali członkowie Klubu Wolontariusza działającego przy sochaczewskim MOPS. Na zakończenie organizatorzy przyznali nagrodę specjalną od firmy Procter & Gamble dla najliczniejszej rodziny uczestniczącej w wydarzeniu, a liczyła ona aż 11 członków!

W sobotnie popołudnie 13 lipca bawiły się dzieci z osiedla przy ulicy Fabrycznej w Boryszewie. Podobnie jak w Trojanowie w role animatora gier i zabaw dla najmłodszych wcielił się Piotr Milczarek. Dzieci chętnie brały udział w różnych konkurach sprawnościowych. Nie zabrakło też  nagród dla dzieci i ich opiekunów (jogurtów od firmy Bakoma i słodkości od firmy Mars) a także dla najliczniejszej rodziny, która tym razem liczyła sześć osób.

Z kolei w niedzielę 14 lipca plac zabaw przy ul. Grunwaldzkiej odwiedziła Myszka Mini. Została ciepło przyjęta przez dzieci, które chętnie ruszyły z nią do zabawy. Ogromny wkład w imprezę mieli przedstawiciele Wydziału Sportu i Organizacji Pozarządowych, MOSiR-u, oraz członkowie działającego przy MOPS Klubu Wolontariuszy. Zabawę poprowadziła Renata Kubik. Nie brakowało dobrej muzyki specjalnie przygotowanej dla najmłodszych odbiorców, zajęć z chustą, malowania buziek, układania konstrukcji z klocków i wielu, wielu atrakcji. Dzieci o bardziej artystycznym zacięciu chętnie malowały na rozciągniętych między drzewami streczach. Na koniec wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali słodkie upominki.

Przed nami jeszcze trzy pikniki. W sobotę 20 lipca gry i zabawy dla dzieci zorganizowane zostaną w Karwowie przy u. Grzybowej. Dzień później, 21 lipca, na osiedlu Malesin, na placu zabaw przy ul. Kozubowskiego. Ostatni z cyklu letnich pikników rodzinnych zaplanowano na placu zabaw przy ul. Żwirki i Wigury, w niedzielę 28 lipca. Wszystkie wydarzenie odbywają się w godz. 15.00-17.00. Mogą Cię też zainteresować:

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem