Drewniane domki dla lalek to absolutny hit.

Oto kilka najciekawszych propozycji

Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: prawie 4 lat temu

Kategorie: Pokój dziecka

Drewniane domki dla lalek obecnie przechodzą swój renesans. Kiedyś wykonywane były tylko na specjalne zamówienie, a z tego typu zabawki korzystały głównie zamożniejsze dzieci. Współcześnie dostępne są praktycznie w każdym sklepie z zabawkami. Domki z drewna dla lalek są bardzo lubiane przez dziewczynki i mają wiele ciekawych odsłon. Sprawdźmy, które są najchętniej wybierane przez rodziców.

Drewniane domki dla lalek w tradycyjnej formie

Duży drewniany domek dla lalek jest dla wielu dziewczynek spełnieniem dziecięcych marzeń. Ma formę piętrowego lub parterowego domku, w którym nie ma jednej ze ścian, by dziecko mogło swobodnie bawić się lalkami. Wraz z domkiem dołączone są do zabawki różne miniaturowe sprzęty, które mają być odzwierciedleniem prawdziwych mebli i przedmiotów, znanych z naszej codzienności. Lalki mają swoją sypialnię, kuchnię, a nawet łazienkę. Dzięki wyodrębnieniu różnych pomieszczeń dziecko może bawić się w prawdziwe życie. Lalki, tak jak dorośli, mogą korzystać z ogródka, czy salonu. Dzieci uwielbiają zabawy w dom, a domek dla lalek z drewna, zwłaszcza w takiej tradycyjnej formie, bardzo im to ułatwia. Do zestawu dołączone są niewielkie figurki, ale również pełne meblowanie. Na rynku znajdziemy wiele rodzajów tego typu zabawek. Posiadają one różne rozmiary, kształty oraz zawierają zróżnicowane elementy. Dużą popularnością cieszy się duży drewniany domek, o którym marzy praktycznie każda dziewczynka.


Domek dla lalek drewniany w formie kuferka

Składane domki dla lalek, np. z internetowego sklepu dollo.pl, zyskują coraz więcej miłośników zarówno wśród rodziców, jak i dzieci. Duży drewniany domek dla lalek może zostać złożony i przekształcić się w bardzo elegancki kuferek. To idealny sposób na zabranie swojej ulubionej zabawki w podróż albo schowanie jej, kiedy maluch się nią nie bawi. Domki z drewna dla lalek, które można zamykać i składać, dają różne możliwości aranżacyjne. Łatwiej jest również trzymać wszystkie elementy w jednym miejscu. Zwłaszcza małe dzieci mają tendencję do gubienia niewielkich przedmiotów. Aby zachować w całości całe umeblowanie, warto postawić na taki rodzaj domku dla lalek, który będzie zamykany. Domek dla lalek drewniany w formie kuferka bardzo dobrze sprawdza się, kiedy zabawka jest przewożona np. do koleżanek ze szkoły.

Domek dla lalek drewniany – jakie są jego zalety?

Drewniany domek dla lalek jest ogromną atrakcją, która umili czas każdego malucha. Ta zabawka zapewnia wiele godzin zabawy nie tylko samodzielnie, ale również z rówieśnikami lub z rodzeństwem. Dzięki wielu elementom, maluch może samodzielnie aranżować domek we własnym stylu. Po pewnym czasie można również dokładać kolejne lalki i inne przedmioty, by rozbudowywać świat pełen fantazji. Dziecko lubi zmieniać aranżacje i dodawać kolejne elementy wyposażenia. Podobnie jak w świecie rzeczywistym, pociechy wiedzą, że nadchodzące zmiany często są koniecznością. Z tego powodu domek dla lalek pozwala na dokonywanie wyborów i budowanie własnego świata, co bardzo rozbudowuje dziecięcą wyobraźnię. Drewniany dom dla lalek może być rozbudowywany o kolejne piętra czy ogródek lub taras. Dziecko uczy się w ten sposób odpowiedniej aranżacji przestrzeni, ma wrażenie że posiada pewną decyzyjność, co pozytywnie wpływa na jego poczucie własnej wartości i pewność siebie. Duży drewniany domek dla lalek stanowi zabawkę na lata, która gwarantuje pełne przygód chwile spędzone w wolnym czasie.

Mogą Cię też zainteresować:

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem