Jak często filtrować wodę w basenie ogrodowym? Zapewnij dzieciom bezpieczną zabawę

Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: 11 miesięcy temu

Kategorie: Porady dla mam

Wysokie temperatury w lecie coraz częściej skłaniają nas do szukania rozwiązań, które zapewnią ochłodę nam i naszym dzieciom. Prawdopodobnie dlatego popularność basenów ogrodowych rośnie, a na ich zakup decydują się nawet osoby z bardzo małym podwórkiem lub jako dodatek do ogródka działkowego. Jednak sam zakup sprzętu to dopiero początek - eksploatacja basenu ogrodowego wymaga odpowiedniej pielęgnacji i częstej filtracji wody, która nie tylko pozytywnie wpłynie na nasz komfort podczas użytkowania, ale przede wszystkim zapewni bezpieczeństwo dla zdrowia. Sprawdź, jak dbać i filtrować wodę w basenie ogrodowym by w pełni cieszyć się z posiadanego sprzętu i zapewnić swoim dzieciom bezpieczną zabawę. 

Jakie filtry do wody w basenie ogrodowym? 

Przenośny basen ogrodowy nie posiada żadnych wbudowanych filtrów czy urządzeń, które na bieżąco oczyszczają wodę. Dlatego koniecznym jest zakup zewnętrznych narzędzi, które to umożliwią. Kupując filtr z pompą należy zwrócić uwagę na podawaną przez producentów przepustowość wody. Im większa, tym szybciej przefiltrujemy wodę w nawet dużym basenie stelażowym. Sposób działania jest bardzo prosty: pompa powoduje ruch wody, którą następnie przepuszcza przez filtr, a ten zatrzymuje w sobie wszelkie zanieczyszczenia i zabrudzenia. Oznacza to, że po pewnym czasie przepompowana ilość wody będzie tak duża, że ilość zabrudzeń zapełni filtr i konieczna będzie jego wyczyszczenie lub wymiana. W tej kwestii najlepiej zaufać producentowi urządzenia i stosować się do jego zaleceń, a w przypadku konieczności wymiany - zaopatrzyć się w kolejne filtry, którymi zastąpimy poprzedni wkład.  

Jak często filtrować wodę w basenie ogrodowym? 

Filtrowanie wody w basenie będzie efektywne i zapewni krystalicznie czystą wodę tylko wtedy, gdy będzie wykonywane regularnie. Nie da się określić częstotliwości filtracji wody jednoznacznie, ponieważ zależy ona przede wszystkim od wielkości basenu ogrodowego (ilości wody) oraz jego ekspozycji na zabrudzenia. Jeśli nasza działka znajduje się na terenach wiejskich, poza miastem i z dala od drogi, to ilość zabrudzeń i kurzu w powietrzu będzie mniejsza niż w przypadku ogródka przy mieszkaniu w centrum miasta. Najlepiej więc oceniać wzrokowo ilość zabrudzeń w wodzie i na tej podstawie zdecydować czy nadszedł czas na filtrację. Dodatkowo, możemy stosować specjalne urządzenia takie jak testery wody, które wykażą poziom pH. Zdecydowane minimum dla filtracji wody w basenie to raz w tygodniu, jednak wielu ekspertów uważa, że powinna odbywać się ona częściej - nawet raz dziennie.  

Czy każdy basen ogrodowy wymaga filtracji wody? 

Nie zawsze filtrowanie wody z użyciem zewnętrznego urządzenia będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem. Jeśli posiadamy dmuchany basen ogrodowy bardzo małych rozmiarów, przeznaczony dla jednego dziecka w wieku do 5 lat, to tak naprawdę proces filtracji będzie nieadekwatny do naszych potrzeb. W takiej sytuacji najlepiej wylewać wodę po każdej zabawie i przed kolejną wlewać nową, czystą wodę.  

Basen ogrodowy – ciekawa zabawa dla dzieci 

Basen ogrodowy to prawdopodobnie jeden z najlepszych zakupów w okresie letnim, jeśli tylko posiadasz ogródek lub działkę, na których możesz z niego korzystać. To idealny sposób na zabawę dla dzieci, dzięki której nie będą się nudzić oraz zapewnią sobie ochłodę w upalne dni. Ogromny wybór produktów w Internecie pozwala na zakup najlepszego modelu dostosowanego do naszych potrzeb oraz wieku i umiejętności naszych dzieci. Pamiętając o odpowiedniej i regularnej filtracji mamy gwarancję, że zabawa naszych pociech jest w pełni bezpieczna. 

Baseny ogrodowe oraz akcesoria do nich znajdą Państwo na stronie https://erli.pl/baseny-i-osprzet-baseny-ogrodowe,516

Mogą Cię też zainteresować:

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem