Jak wybrać krzesełko do karmienia dla dziecka?

Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: prawie 4 lat temu

Kategorie: Porady dla mam

Wielu rodziców zastanawia się, czy krzesełko do karmienia jest niezbędnym elementem wyposażenia, który powinni kupić. Zdania na ten temat są dość podzielone.

Trzeba jednak stwierdzić, że dzięki krzesełkom proces karmienia maluchów zaczyna być zdecydowanie prostszy, a niekiedy wręcz może stać się wręcz świetną zabawą.

Jak zatem wybrać optymalne krzesełko i na co zwracać uwagę, przeglądając dziesiątki mocno zróżnicowanych ofert? Jeśli chcecie wiedzieć, zachęcamy do lektury dzisiejszego artykułu.

Do czego przydaje się krzesełko?

Podstawową funkcjonalnością krzesełka do karmienia jest zapewnienie wygodnej przestrzeni do spożywania posiłków dla malucha. To również komfort dla rodziców, którzy mogą swobodnie i bez problemu karmić dziecko.

Krzesełko do karmienia zapewnia zatem wygodę siedzenia dla dziecka oraz jest niezmiernie praktycznym produktem, ułatwiającym działanie dla rodziców. Warto dodać, że przy pomocy tego mebla dziecko sprawnie uczy się spożywać posiłki samodzielnie, zyskuje przestrzeń do zabawy, a także do wygodnego spędzania czasu z rodzicami przy stole. Całkiem sporo korzyści, jak na jeden element wyposażenia, nieprawdaż?


jakie krzesło do karmienia dla dziecka

Jak wybrać najlepsze rozwiązanie – krzesełko do karmienia

Krzesełka bywają naprawdę różne, a wybór najlepszego często pozostaje kwestią mocno indywidualną, zależną od wielu czynników, na przykład wielkości mieszkania, zasobności portfela. Zawsze jednak warto zwracać uwagę na szereg podstawowych cech, które pozwalają przypuszczać, że krzesełko będzie dobrze spełniało swoją rolę.

O czym zatem musimy pamiętać, wybierając się na zakupy?

Jakość wykonania – bezpieczeństwo malucha

Wersji krzesełek na rynku jest naprawdę sporo. Zanim podejmiemy decyzję o nabyciu konkretnego modelu, warto dokładnie je obejrzeć. Zwróćmy uwagę na jakość wykonania, czy nie ma żadnych ostrych krawędzi oraz czy sama konstrukcja została zrobiona z trwałych materiałów.

Sprawdźmy, czy produkt ma wszystkie stosowne certyfikaty, zgodne z europejskimi normami, potwierdzające, że wszystkie komponenty są w pełni bezpieczne dla malucha i na przykład nie zostały wyprodukowane z toksycznych materiałów.

Wygodne i obszerne siedzisko

Podstawą każdego krzesełka dla dziecka powinno być wygodne i obszerne siedzisko. Szukajmy modelu odpowiednio wyprofilowanego i wystarczająco dużego, żeby nasz maluch mógł na nim wygodnie siedzieć i miał sporo wolnej przestrzeni.

Pamiętajmy, że krzesełko nie jest zakupem na parę tygodni. Powinniśmy zatem myśleć przyszłościowo i wybrać model, który posłuży nam przez kilka lat. Niektóre rozwiązania, które oferuje niejeden sklep z wózkami dziecięcymi i wszelkimi innymi akcesoriami, posiadają nawet modele rosnące razem z dzieckiem.

Materiały a utrzymanie w czystości

Krzesełka do karmienia to chyba mebel najbardziej narażony na zaplamienie spośród całego wyposażenia używanego przez maluchy. Z tego względu warto od razu wybrać produkt wykonany z materiału odpornego na zabrudzenia oraz nie wchłaniającego wody.

Najlepiej pod tym względem sprawdzają się tworzywa sztuczne o gładkiej powierzchni, prostej do utrzymania w czystości. Jeśli znajdziemy odpowiednie rozwiązanie, nawet usunięcie marchewki lub buraczków zajmie raptem chwilę.

Dopinany blat – jak powinien wyglądać?

Świetnym i bardzo praktycznym rozwiązaniem jest blat dopinany do krzesełka. Powinien mieć wydzielone miejsce na kubeczek oraz wysokie brzegi. Dzięki temu ryzyko zrzucenia na podłogę talerzyka z obiadem znacząco spada.

Warto zdecydować się na modele z szerokim blatem, który nie dość, że służy do spożywania posiłków, to także pozwala na świetną zabawę – na przykład sprawdza się do rysowania, oglądania książeczek lub czytania książek w naprawdę komfortowych warunkach.

Dodatkowe elementy, o których warto pamiętać

Istnieje też szereg dodatkowych elementów, które poprawiają komfort korzystania z krzesełka. Świetnie sprawdza się na przykład podpórka pod nogi dla dziecka. Pozwala na spędzanie długiego czasu w pozycji siedzącej, bez bólu i cierpnięcia nóżek.

Bardzo chwalonym przez rodziców rozwiązaniem są specjalne kółka, które ułatwiają przemieszczanie fotelika. Dzięki nim zawsze bez trudu jesteśmy w stanie ustawić krzesełko w optymalnym miejscu.


Krzesełko dla dziecka – wygodne spożywanie posiłków

Krzesełko dla dziecka to rozwiązanie niezmiernie praktyczne, do którego przekonuje się coraz większe grono osób.

Pozwala na wygodne spożywanie posiłków przez malucha, przy zapewnieniu komfortu również dla rodziców. To jedna z inwestycji w wyposażenie, które naprawdę się sprawdzają i przynoszą wiele korzyści.

Mogą Cię też zainteresować:

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem