Powrót do góry

Rozpoczął się wakacyjny sezon akcji „Przewodnik na zamku”. Bezpłatne zwiedzanie najstarszego sochaczewskiego zabytku z przewodnikiem będzie możliwe w każdą niedzielę, do końca sierpnia, w godzinach 15.00 – 18.00.

Pierwsza odsłona wydarzenia odbyła się 8 lipca. Zainteresowanych po Zamku Książąt Mazowieckich oprowadzał Michał Górny z Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą. Oprócz tego przygotowano pokaz broni czarnoprochowej z XIV i XV wieku. Piszczele, hakownice i arkebuzy strzelały ze wzgórza zamkowego, a huk i dym przyciągał ciekawskich na ruiny.

Dodatkowo, punktualnie o 16.00 ze wzgórza zamkowego mieszkańcy mogli usłyszeć wykonany na żywo, na cztery strony świata, hejnał Sochaczewa.

Wydarzeniu towarzyszyła wystawa plenerowa Marcina Hugo-Badera - „Okno Sztuki”. W murach zamku wystawiono obrazy Stanisława Werle i Beaty Derdy. Marcin Hugo-Bader zaprezentował z kolei rzeźby swojego autorstwa.

 lato na zamku w sochaczewie

Zapisz na newsletter

Chcesz co tydzień otrzymywać informacje o najnowszych artykułach, atrakcjach oraz wydarzeniach? Zapisz się ponżej i odbierz teraz ebook z pomysłami na zabawy z Twoim dzieckiem.


Klikając przycisk zapoznałem się z Regulaminem oraz Polityką prywatności Wyrazam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości z newsletterem.