Pomysł na wycieczkę szkolną

Odkryjcie Rabkoland, Kopalnię soli, Muzeum Górali i Zbójników i...

Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: prawie 5 lat temu

Kategorie: Podróże z dziećmi

Jak połączyć edukację z zabawą? Czy można zrealizować podstawę programową, kształtować postawę społeczną i kulturalną i jednocześnie korzystać z niezliczonych atrakcji parku rozrywki, oraz z niezwykle korzystnym dla zdrowia mikroklimatem? Tak, to możliwe wybierając ofertę szkolną Rodzinnego Parku Rozrywki Rabkoland w Rabce Zdrój. Jak zatem przedstawiają się edukacyjne propozycje rabczańskiego parku rozrywki?

Rodzinny Park Rozrywki Rabkoland położony w Rabce Zdrój uchodzi za najbardziej przyjazny i najlepiej zorganizowany park rozrywki w Polsce. Wśród licznych karuzeli, rollercoasterów, placów zabaw można znaleźć unikatowy w skali kraju Teatr Ruchomych Figur, który zachwyca zarówno dzieci, jak i dorosłych. W rabczańskim parku rozrywki znajdziemy także Muzeum Orderu Uśmiechu oraz Muzeum Rekordów i Osobliwości.


1. Teatralny Rabkoland.

Przedstawienie Teatru Kukiełka to doskonały sposób na przygotowanie dzieci na zajęcia z kultury, dzięki interaktywnym warsztatom. Zaangażowanie i czynny udział w spektaklu pozwoli uczniom poznać czym jest sztuka teatralna, w jaki sposób powstaje i jaką ma wartość. Przekazywanie wiedzy w przystępny i przyjemny sposób z pewnością pomoże rozbudzić wrażliwość na sztukę. Korzystanie ze wszystkich atrakcji Rabkolandu bez limitu, będzie niezapomnianym przeżyciem i pozwoli dzieciom skojarzyć sztukę teatralną z przyjemnym spędzaniem czasu.

teatr w rabkolandzie

2. Jak żyli Wikingowie?

Połączenie lekcji historii i aktywnego wypoczynku. Na przykładzie wikingów dzieci mają możliwość poznania życia w epoce średniowiecza w ciekawy i przystępny sposób. Lekcja historii niezwykłego okresu w dziejach w połączeniu z zajęciami sprawnościowymi, dostarczy niesamowitych wrażeń i jednocześnie pozwoli rozwinąć ciekawość i chęć zgłębienia historii. Zajęcia historyczne, zajęcia sprawnościowe oraz niczym nieskrępowana zabawa w parku rozrywki to jedna z ciekawszych propozycji Rabkolandu.

3 .Inne maski.

Zajęcia z historii masek, ich znaczeniu i roli społecznej, sposoby wykorzystywania oraz przekrój masek od tych antycznych do tych współczesnych. Ciekawą atrakcją warsztatów jest możliwość wykonania własnej maski. Zajęcia historyczne i plastyczne w ciekawy sposób rozbudzają wrażliwość na sztukę oraz chęć poznawania dawnych zwyczajów. Obcowanie z ciekawymi opowieściami, satysfakcja z własnoręcznie wykonanej maski oraz beztroska zabawa w Rabkolandzie, z pewnością na długo zapadnie w pamięci zarówno uczniom, jak i nauczycielom.

4. Zabawa w Rabkolandzie oraz wizyta w Kopalni Soli w Bochni.

Rodzinny Park Rozrywki Rabkoland proponuje ciekawe połączenie zabawy ze zwiedzaniem Kopalni Soli w Bochni. Wizyta w podziemiach oraz odkrywanie dawnych technik wydobywczych na tematycznych trasach związanych z historią, przyrodą oraz ekspozycją multimedialną będzie niezapomniana lekcją historii. Podziemny labirynt z mnóstwem niesamowitych widoków, pomogą rozbudzić ciekawość oraz wrażliwość na piękno natury, a wyjątkowy mikroklimat panujący w bocheńskiej kopalni, korzystnie wpłynie na zdrowie oraz samopoczucie. Zachwycający podziemny spacer oraz beztroskie korzystanie ze wszystkich atrakcji Rabkolandu zapewni niezapomniane przeżycia.

wycieczka szkolna rabkoland

5. Atrakcje Rabkolandu i Muzeum Górali i Zbójników.

Rabczańskie Muzeum Górali i Zbójników to niezwykłe miejsce, w którym dzieci zapoznają się z codziennością dawnych górali, a także wezmą udział w poszukiwaniu skarbów karpackich zbójników za co mogą otrzymać Odznakę Tropicieli Zbójników. W muzeum można podziwiać multimedialną wystawą, jedyną w regionie. Ciekawa lekcja historii, aktywne uczestnictwo w muzealnych warsztatach oraz nielimitowane korzystanie z niezliczonej ilości atrakcji Rabkolandu to doskonały sposób niezapomnianą i pełną wrażeń wycieczkę.

gdzie na wycieczkę szkolną śląsk

FOTO: https://www.rabkoland.pl/

Rabkoland cieszy się opinią najbardziej przyjaznego parku rozrywki w Polsce, o czym świadczy bogata oferta atrakcji dla dzieci w różnym wieku, możliwość nielimitowanego korzystania z atrakcji, ciekawe warsztaty oraz wyjątkowa oferta edukacyjna, łącząca edukację z zabawą.

Mogą Cię też zainteresować:

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem