TOP 7 stoków narciarskich dla całej rodziny

Zobacz, gdzie wybrać się z dziećmi, by poczuć smak zimowego szaleństwa.

Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: ponad 5 lat temu

Kategorie: Podróże z dziećmi

Śnieg, ferie, narty, weekend, snowboard! Tak, to właśnie pora dla wszystkich fanów zimowego szaleństwa. Jeżeli planujesz rodzinny wypad na stok to warto, by był to czas niezapomniany i spędzony w najlepszych warunkach. Uwaga, uwaga sprawdziliśmy, które stoki są odpowiednie dla rodzin z dziećmi i przedstawiamy TOP 7 najlepszych, rodzinnych stoków narciarskich tego sezonu.

Zapoznaj się z nimi i warunkami tam panującymi, bo taka wiedza jest przydatna w szczególności, jeśli Twoje pociechy stawiają pierwsze kroki w jeździe na nartach. Tworząc zestawienie wzięliśmy także pod uwagę tych bardziej zaawansowanych. I tak właśnie udało nam się znaleźć kompleksy, w których nie było tłoczno, stoki były wygodne i na pewno nie zabrakło na nich śniegu. To jedziemy!

Pierwsze kroki na stoku narciarskim.


Aby nauczyć dziecko jeździć na nartach, trzeba znaleźć stok z odpowiednią stacją, która będzie spełniała pewne warunki. Oto kryteria:

  • stok przygotowany dla różnych grup wiekowych od w ogóle niejeżdżących, poprzez dzieci stawiające pierwsze kroki, bardziej zaawansowanych narciarzy, aż po dorosłych
  • szkoła narciarska z wykwalifikowanymi instruktorami
  • długość i szerokość stoków
  • możliwość uczenia dziecka samemu
  • kąt nachylenia stoku (jak dobrze wiemy do nauki najlepszy będzie stok prawie płaski, a na pewno z dobrym wypłaszczeniem na dole, gdzie maluch będzie mógł swobodnie się zatrzymywać
  • wyciąg narciarski (talerzyk, kanapa, taśma, orczyk)
  • atrakcje dla dzieci

Byliśmy i testowaliśmy, a teraz chcemy zachęcić i Ciebie do poznania miejsc, które jak dla nas bardzo dobrze są przystosowane właśnie dla naszych najmłodszych oraz początkujących narciarzy. Odwiedziliśmy zarówno duże i popularne stoki narciarskie tj. w Białce Tatrzańskiej, Bukowinie, Wiśle, Szczyrku, Zieleńcu oraz mniejsze i mniej popularne ośrodki.

najlepsze stoki narciarskie dla dzieci

1. Stacja narciarska STOK przy hotelu STOK w Wiśle.

Na pierwszej pozycji znajduje się stacja narciarska STOK w Wiśle. Zapraszamy Cię do miejsca, w którym zakochaliśmy się od pierwszego wejrzenia. Oprócz świetnego hotelu, w którym możecie spędzić wspaniały weekend lub ferie, za oknami macie od razu stok narciarski. Czy to nie wymarzone miejsce dla rodzin z dziećmi? Sam Hotel oferuje bardzo komfortowe pokoje, do tego kryty basen z brodzikiem dla dzieci oraz jacuzzi, a dla dorosłych strefę wellness i SPA. Specjalnie dla maluchów powstała sala zabaw z basenem z piłkami, ścianką wspinaczkową, zjeżdżalnią, klockami oraz innymi sprzętami rozwijającymi małą i dużą motorykę dziecka. Sam hotel oferuje bardzo dużo, ale to na zewnątrz znajdziecie prawdziwą ucztę śnieżnych atrakcji dla dzieci. Zaczynając od tego, że do dyspozycji dla Ciebie pozostaje stok z 3 trasami narciarskimi.

  • Trasa czerwona – 850 m dł,
  • Trasa niebieska - 1000 m dł.,
  • Trasa zielona - dla początkujących narciarzy i snowboardzistów.

gdzie z dziećmi na narty

Dodatkowo możecie tutaj przenieść się w świat zimowego parku i odkryć wspaniałe atrakcje dla dzieci, jakie oferuje zimowy plac zabaw, znajdujący się tuż obok stacji narciarskiej. Poszalejecie tutaj na odlotowej karuzeli Sun Kid Rotondo, do której można przymocować specjalne pontony. Karuzela kręci się wolno i spokojnie, zatem będzie także idealną rozrywką nawet dla maluszków.

Dla dzieci spragnionych większych wrażeń przygotowano górkę do zjeżdżania na saneczkach ze specjalnym przenośnikiem taśmowym. Dzięki niemu dzieci dostaną się szybko na szczyt górki bez zbędnej wpsinaczki. Zapraszamy także do zabawy z kolorową dmuchaną tarczą do rzucania śnieżkami snow ball wall oraz 3 rodzajami saneczek do zjeżdzania.

Tak, to zdecydowanie najlepsze miejsce z atrakcjami dla dzieci, jakie udało nam się znaleźć dla Ciebie i Twojej Rodziny.

2. Czarna Góra

Zaszczytne drugie miejsce wg. Atrakcji Dziecięcych, zajmuje Ośrodek Narciarski Czarna Góra. Znajduje się on we wsi Sienna w pobliżu Stronia Śląskiego, blisko Kłodzka w województwie dolnośląskim. Jest to z pewnością miejsce dla całej rodziny i nic dziwnego w tym, iż z roku na rok zyskuje co raz lepszą opinię. Znaleźliśmy tam doskonale przystosowane i bardzo zadbane stoki narciarskie dla całej rodziny wraz ze wspaniałą infrastrukturą nowoczesnych wyciągów. System nartostrad, pól oraz stoków jest tak skonstruowany, że tworzy bardzo, ale to bardzo nowoczesny kompleks w typowym alpejskim klimacie z widokiem na góry. Wszyscy niezależnie od wieku, czy to snowboardziści, czy narciarze odkryją dla siebie odpowiednie trasy. Znajdziecie tutaj stoki do nauki, stoki rodzinne, które wymagają już większych umiejętności, a dla tych najbardziej zaawansowanych czeka trasa FIS. Wszystkich tras jest ok. 10 km. W razie niewielkiego opadu śniegu stoki są dodatkowo naśnieżane.

Ciekawostka to rodzaje wyciągów. Czarna Góra w swojej ofercie nie posiada wyciągów orczykowych, które czasami sprawiają najwięcej trudności początkującym narciarzom i snowbardzistom. Znajdziecie tu za to 6-osobową kolej tzw. Luxtorpedę, 4-osobową Żmiję i Efkę oraz 6 wyciągów talerzykowych.

Warto również wspomnieć o dobrej bazie noclegowej w okolicach Czarnej Góry np. hotelach ze spa i atrakcjami dla dzieci, a także kompleksem apartamentów.

Jeśli zabierasz rodzinę w dolnośląskie to Czarna Góra powinna znaleźć się na Twojej mapie podróży, bo jest to miejsce atrakcyjnej rozrywki dla całej rodziny.

3. Stok narciarski RYTRO

W Beskidzie, tym razem Sądeckim, w gminie Rytro, leżącej w dolinie Wielkiej Roztoki i Popradu znajduje się bardzo ciekawy Ośrodek Rycerski Raj. Możecie wybrać się tutaj ze swoimi dopiero „raczkującymi” na dwóch deskach pociechami, ale również z tymi bardziej zaawansowanymi. Rytro oferuje bardzo dobrze dostoswane trasy zjazdowe, dostępne są: niebieskie oraz czerwona, zdecydowanie trudniejsza.

Dla początkujących przeznaczona jest „Rogasiowa Łączka”. Plusem jest wyciąg dywanowy, który w Polsce należy jeszcze do rzadkości. Bardziej doświadczeni narciarze mogą natomiast wybrać 4 osobowy wyciąg krzesełkowy lub orczykowy.

Na miejscu skorzystać możemy z usług Akademii Narciarskiej, gdzie pod okiem wykwalifikowanej kadry Twoje pociechy mogą rozpocząć swoją przygodę z białym szaleństwem. Dla tych co nie jeżdżą na deskach również coś się znajdzie. Snowtubing, czyli zjazdach po śniegu na pontonie. To naprawdę super zabawa dla całej rodziny. Coś o tym wiemy, bo przetestowaliśmy osobiście. Rytro potrafi również rozleniwić… brzuchy, gdyż serwują tutaj bardzo dobre jedzenie.

gdzie z dziećmi w góry na narty

4. Złoty Groń w Istebnej

Wracamy z powrotem w Beskid Śląski do Ośrodka Narciarskiego „Zloty Groń”. „Złoty Groń” położony jest w malowniczej wsi Istebna, w Beskidzie Śląskim niedaleko Wisły. Szczególne warunki klimatyczne sprawiają, że miejsce to cieszy się pokrywą śnieżną od listopada nawet do kwietnia. Miłośnicy zimowych sportów mają tutaj do dyspozycji bardzo dobrze przygotowane trasy o zróżnicowanym stopniu trudności. Dwie trudne trasy czerwone, trzy niebieskie o mniejszym stopniu trudności oraz jedna bardzo łatwa dla początkujących. Do dyspozycji zjeżdżających pozostaje 6 osobowy wyciąg krzesełkowy, wyciąg talerzykowy „Gronik” oraz bezpłatny wyciąg dla dzieci „Mały Groniczek”.

Z ciekawostek, Ośrodek Złoty Groń przygotował Dziecięcy Park Narciarski, w którym prowadzone jest narciarskie przedszkole dla najmłodszych. Na starsze dzieci jak co roku czekają szkolenia grupowe dla "samodzielnych narciarzy".

Kompleks Złoty Groń zadba również o nasze brzuchy, jest tam kilka miejsc, w których można dobrze zjeść. W ramach relaxu po białym szaleństwie polecamy odwiedzić pobliski Aquapark w przy stoku Zagroń.


5. Małe Ciche

Kolejny stok dla dzieci jest stok w okolicach Poronina, we wsi Małe Ciche. To miejscowość oddalona ok 11 km od Zakopanego i 8 km od Bukowiny Tatrzańskiej. Jest to urokliwe miejsce na Podhalu, z którego możecie podziwiać wspaniałe widoki na Tatry. Stok jest bardzo komfortowy i nie ma na nim takiego tłoku jak w większych ośrodkach podhalańskich. Macie tutaj do dyspozycji kolej krzesełkową, wyciągi orczykowe oraz specjalnie przystosowany dla dzieci wyciąg typu baby lift o nazwie Dyzio na trasie nr 4.

Narciarze i snowboardziści mają do dyspozycji cztery, różnej trudności trasy oraz specjalnie przygotowany snowpark. Początkujący mogą skorzystać z usług profesjonalnej szkółki narciarskiej. Uwaga Rodzice! Duży plus, nad restauracją „Małe Ciche” powstała dla dzieci bawialnia, w której można zostawiać dzieci od 3 do 9 roku życia. Super rozwiązanie, jeśli macie ochotę pobyć sami, albo jeśli Wasz maluch nie będzie miał ochoty na dalszą jazdę.

6. Jurgów-Ski

W Tatrach w bliskim sąsiedztwie Białki oraz Bukowiny działa bardzo dobrze przygotowana stacja narciarska Jurgów usytuowana na zboczach Górków Wierchu. Kompleks oferuje naprawdę dużą różnorodność: kolej linowa 4 os. o długości 760m oraz 4 wyciągi talerzykowe o zróżnicowanej długości.

Jurgów Ski ma szeroką ofertę skierowaną do tych, którzy stawiają pierwsze kroki i dla nich przygotowana została tzw. „ośla łączka” oraz bardzo łatwa trasa niebieska z wyciągiem talerzykowym. Ogólnie do wyboru macie 2 wyciągi krzesełkowe i 4 talerzykowe. Dla zaawansowanych narciarzy znajdą się trudniejsze trasy, a nawet jedna czarna FIS. Przy ośrodku działa również szkółka narciarska. Będziecie mogli również skorzystać z oferty gastronomicznej, którą Jurgów oferuje.

7. Arłamów

Nie byliście jeszcze w Bieszczadach? Czas to nadrobić bo zima jest doskonałym czasem, aby poznać te piękne okolice, a przy tym skorzystać z możliwości białego szaleństwa. Blisko Ustrzyk Dolnych znajduje się Arłamów, to jedyne miejsce w Bieszczadach, w którym oprócz relaksu w komfortowym hotelu można czynnie uprawiać sporty zimowe nie oddalając się od hotelu. Plusem kompleksu jest to, iż jest on dostępny dla gości z zewnątrz.

Dzięki świetnemu mikroklimatowi warunki narciarskie są bardzo dobre od grudnia, aż do marca. Macie tutaj dwa wyciągi orczykowe, 3 trasy narciarskie o różnej długości, szkołę narciarską, wypożyczalnię sprzętu, ski serwis, a także zaplecze gastronomiczne z karczmą na stoku.

Oprócz jazdy na stoku skorzystać możecie tutaj z atrakcji w postaci hali sportowej, a także lodowiska.

stoki narciarskie dla dzieci

A Ty, gdzie najbardziej lubisz jeździć z dziećmi na nartach?

Tak więc kiedy pojawia się pytanie gdzie pojechać…. możecie na nas liczyć. Znaleźliśmy dla Was miejsca, gdzie nauka jazdy dla dzieci będzie świetną zabawą, a pozostałym bardziej doświadczonym da wielką frajdę. Jesteśmy przekonani, że ta porcja wiedzy pozwoli Ci w tym roku zorganizować zimowy wypad wszech czasów.

Jeżeli ten artykuł był pomocny to pomóż nam rozwijać bazę wiedzy. To Twoja opinia jest dla nas najważniejsza, chętnie dowiemy się jakie miejsca polecasz na zimowe szaleństwa. Napisz do nas już teraz przez

Messenger

lub

e-mail

i wyślij kilka fotek. Opublikujemy je bezzwłocznie i opiszemy podane przez Ciebie miejsce. Z góry dziękujemy za Twoje zaangażowanie. Życzymy udanych zimowych wyjazdów. Do zobaczenia na stoku :) 

Mogą Cię też zainteresować:

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem