Mamo ! Bez psa nie jadę !

Miejsce dla Twojej rodziny i pupila :)

Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: prawie 6 lat temu

Kategorie: Ciekawe miejsca dla dzieci

"Mamo, bez psa nie jadę!! "  Kto nie słyszał tego tekstu wypowiedzianego z ust pociech niech pierwszy rzuci kamieniem! 


Problem zaczyna się w momencie kiedy nasza słodka pociecha uświadamia sobie, że jedziemy na tygodniowy wypad w góry.
"Mamo muszę zabrać lalkę Jolę, misia Jasia i oczywiście całą gromadę  pluszaczków, po to, aby ich miejsce zajęły owieczki z Karpacza, drewniane ciupagi i cała masa radości i przydatnych pamiątek ;)  Jednak tą całą gromadę możemy bezpiecznie zamknąć w reklamówce z biedronki i schować w bagażniku. Sytuacja się komplikuje kiedy chodzi o istotę żywą, dodatkowo najlepszego przyjaciela naszej rodziny i ulubieńca pociechy. 
I tu zaczynają piętrzyć się problemy....
Począwszy od znalezienia obiektu, który toleruje zwierzęta - Drastycznie krąg naszych wymarzonych Karpackich Domków Wypoczynkowych znacznie się zawęża, renomowane hotele odpadają na starcie. 


Kiedy już mamy upatrzone miejsce zaczynamy rozwiązywać rebusy  "Tolerujemy zwierzęta, mogą obowiązywać dodatkowe opłaty" .  Złoty Róg temu który rozumie stawki za zwierzaczki :)  35 zł to standardowa cena pobytu psa czy kota, jednak w momencie kiedy mamy już przykładowo Labradora nagle trzeba zapłacić 150 zł. I tutaj rozwiązanie rebusu - im większy pies tym większa cena. Wydaje się to nawet zrozumiałe, chociaż 150 zł za pobyt pieska, który nawet miseczki z wodą nie dostanie i z pewnością na łóżku hotelowym spać nie będzie to stosunkowo dużo , no ale co powiedzieć tym wielkim płaczącym oczkom naszej pociechy. Przeważnie zaciskamy zęby i tanecznym krokiem siadamy do listy "z czego zrezygnuje przed wyjazdem żeby mieć na pobyt psa" . 

hotel Toreja w Karpaczu

Na naszej drodze staną także obiekty, które chętnie pieska wezmą ale za 35 zł  za dobę ! I ponownie lista "z czego zrezygnuje przed pobytem " baardzo się przyda. Nagle do pobytu dochodzi nam 35 zł x 7 noclegów  245 zł .... nie muszę ponownie zaznaczać że pieski nie obowiązują świadczenia, a na nas przy recepcji dodatkowo czeka opłata klimatyczna  :)  Więc średnio 1/4 wartości psa ( mowa tu o psach z hodowli) idzie.....na spacer ;) W sytuacji kiedy mamy kundelka- znalezionego pod blokiem w deszczowy dzień, albo pospolitego kota dachowca, który nic oprócz 4 ścian naszego domu w życiu nie widział, a jedyną wariacją w jego życiu jest kuweta - to można się mocno zdziwić.  Ale szczytem pazerności gestorów jest opłata za zwierzęta domowe małe  :) Nagle okazuje się że bardziej nam się opłaca kupić nową świnkę morską, czasem nawet dwie z akcesoriami niż zabrać ją w terrarium na wakacje ;)

Wszystkie zmiany w obiekcie są wynikiem wsłuchiwanie się w rozmowy naszych gości.  Stworzyliśmy dom dla Ciebie i Twojej rodziny, dom do którego możesz zabrać psa, kota rybki, dom w którym poczujesz się swobodnie, a lista "z czego zrezygnuje" na pewno się nie przyda.

Pensjonat Toreja -  z myślą o Tobie i Twojej rodzinie

Mogą Cię też zainteresować:

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem