Najlepszy prezent na Dzień Dziecka? Bezpieczeństwo! TOP 3 foteliki samochodowe

Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: około 2 lat temu

Kategorie: Podróże z dziećmi

Wielkimi krokami zbliża się najbardziej radosny dzień roku, a mianowicie Dzień Dziecka. Rodzice, dziadkowie, ciocie – wszyscy zachodzą w głowę, co podarować maluchowi z tej okazji. Może zamiast drogich zabawek warto kupić bezpieczny fotelik samochodowy? Zabranie pociechy w bezpieczną podróż będzie fantastycznym prezentem.

Jaki powinien być najlepszy fotelik samochodowy?

Podstawą bezpiecznej jazdy są dobre foteliki samochodowe. Nasuwa się jednak pytanie: co to znaczy „dobre” i jak dokonać właściwego wyboru? Czym powinny się cechować foteliki samochodowe? Fotelik samochodowy musi spełniać swoją podstawową funkcję, a mianowicie: zapewniać bezpieczeństwo podczas podróży samochodem.

W związku z tym foteliki samochodowe dla dzieci muszą posiadać stosowne certyfikaty, najlepiej potwierdzone badaniami i tak zwanymi crashtestami. Najbardziej cenione są niemiecki ADAC i szwedzki Test Plus (dla fotelików typu RWF; są to foteliki montowane tyłem do kierunku jazdy). Fotelik powinien mieć taką konstrukcję, by chronić głowę dziecka, ale także zapewniać ochronę boczną.

Ponadto dobór fotelika samochodowego uzależniony jest od wieku i wielkości dziecka. Należy wybierać foteliki z homologacją i-Size. Dobrze, jeśli posiadają regulowane elementy (na przykład zagłówek), ponieważ pozwala to idealnie dopasować fotelik do sylwetki pociechy. Zwykle rekomenduje się foteliki w określonych kategoriach wagowych. Warto zwrócić uwagę, by zakres wagowy był możliwie jak najwęższy. Daje to większą gwarancję dopasowania – idealny fotelik to taki, który jest dopasowany zarówno do postury małego użytkownika, jak i do modelu twojego auta. Niemniej obecnie na rynku jest wiele fotelików, które są równie bezpieczne, a mają szerszy zakres wagowy.

Równie ważny jest komfort użytkowania. Każdy rodzic wie, że sadzając dziecko w foteliku można się nieźle namęczyć. Wiele modeli fotelików samochodowych dla dzieci posiada jednak funkcje, ułatwiające użytkowanie.

TOP 3 foteliki samochodowe

Prezentujemy TOP 3 propozycje bardzo dobrych produktów wśród fotelików samochodowych.

Dla maluszka: SWANDOO MARIE 2 i-Size fotelik 40-105 cm / 0-18 kg

Jest to fotelik o bardzo dobrych parametrach, przeznaczony dla dzieci od urodzenia do około 4 roku życia. Produkt osiągnął wysokie noty podczas testów zderzeniowych ADAC. Obrotowa baza fotelika posiada wskaźniki prawidłowego montażu i odpowiedniego naciągnięcia pasa. Fotelik ma regulowany zagłówek i kąt nachylenia, dzięki czemu dziecko podróżuje nie tylko bezpiecznie, ale i wygodnie.

Dla przedszkolaka: CYBEX SOLUTION Z i-FIX fotelik 15-36kg

W wieku około 3-4 lat przychodzi pora, by przesadzić dziecko do nowego fotelika. Sprawdzi się flagowy produkt renomowanej firmy Cybex. Może być montowany za pomocą pasów bezpieczeństwa lub na system ISOFIX. Fotelik można regulować aż w 12 konfiguracjach, a zagłówek umożliwia komfortowy sen bez opadającej głowy. L.S.P. System Plus redukuje natomiast energię uderzenia podczas wypadku.

Dla starszych dzieci: CYBEX PALLAS G i-Size fotelik dla dzieci 9-50 kg

Jest to propozycja od marki Cybex dla starszych dzieci. Wielu rodziców ma kłopot, gdy pociecha osiąga wagę 36 kg – w przypadku większości fotelików jest to graniczna waga. Tymczasem nie warto zbyt wcześnie rezygnować z fotelika (tym bardziej na rzecz podstawki czy innych akcesoriów, które nie zapewniają bezpieczeństwa). Fotelik ten jest bardzo stabilny; montowany na pas samochodowy lub zaczepy Isofix i pas Top Teather. Bezpieczeństwo zapewniają: głęboki zagłówek oraz osłona boczna L.S.P. Plus. Do wagi 21 kg małego pasażera dodatkowo chroni osłona tułowia.

Mogą Cię też zainteresować:

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem