Powrót do góry

Dla wielu jednoślady to styl życia i ogromna pasja. Często jako rodzic chcesz przekazać ją swoim dzieciom. Jak tego dokonać? Zabierz je w niezapomnianą podróż!

Ilu śmiałków niezależnie od pogody wybiera rower zamiast samochodu? Tysiące osób w Polsce każdego dnia sięga po jednoślad, zamiast tkwić w korkach lub w ścisku podróżować komunikacją miejską. Czasami te środki transportu są niezastąpione, ale zawsze, kiedy to możliwe warto wybrać rower. Nawet jeśli musisz odwieźć dziecko do przedszkola.

aplikacje dla rowerzystów

A hoj przygodo!

Dzieci mają tę niepowtarzalną okazję, aby patrzyć i doświadczać tych samych rzeczy co dorośli, ale z innej perspektywy. Dla Ciebie to zwykła trasa, którą często uczęszczasz. Z kolei dla Twojego dziecka może to być pełna przygód droga do przedszkola. Niezapomnianych wrażeń dostarczy przyczepka rowerowa. Podróżowanie w niej to prawdziwa frajda, zwłaszcza wtedy, gdy rodzic wybierze niecodzienną trasę np. podczas weekendowej eskapady.

Przyczepka rowerowa czy fotelik?

Foteliki rowerowe są bardzo bezpieczne, ale nie gwarantują takiej ochrony, jak przyczepka rowerowa. W tym drugim wariancie, dziecko nie jest narażone na upadek z wysokości. Konstrukcja przyczepki jest wytrzymała i zapewnia dodatkową ochronę przy ewentualnych zderzeniach. Można ją porównać do klatek w samochodach rajdowych. W niektórych modelach przyczepek można ustawić pozycję półleżącą, która sprawdza się przy przewożeniu niemowląt. Jeśli pociecha sama nie siedzi i nie trzyma główki, to przejażdżka w foteliku nie będzie możliwa, ale w przyczepce już tak. Co więcej, konstrukcja lepiej amortyzuje wstrząsy, co poprawia komfort młodego podróżnika.

Na wyprawę zabierze Cię aplikacja

Mapy Google to najpopularniejsza aplikacja ułatwiająca podróżowanie. Jednak narzędzi przyjaznych rowerzystom jest znacznie więcej. Ułatwiają planowanie trasy, a jednocześnie dają poczucie spokoju i bezpieczeństwa, co pozwala czerpać przyjemność z przejażdżki. Nawigacja pomaga uniknąć korków lub odcinków, gdzie trwają remonty i bywa niebezpiecznie. Warto więc skorzystać z aplikacji, które zaprowadzą Cię do celu, z dala od przeszkód i trudności. Jaka aplikacja na rower będzie najlepsza? Najpopularniejsze mapy dla rowerzystów:

  • Komoot,
  • Strava,
  • Locus Map,
  • Garmin Connect,
  • Mapy.cz,
  • Trailforks,
  • Mapy Google.

Strava cieszy się dużą popularnością wśród miłośników jednośladów. Jedną z lubianych funkcjonalności jest heatmaps, czyli możliwość sprawdzenia, czy droga jest przejezdna. Co więcej, daje możliwość sprawdzenia tras, które są często uczęszczane przez kolarzy. Użytkownicy sprzętów Garmin mają dedykowaną aplikację. Dużą jej zaletą jest możliwość narysowania śladu trasy. Mogą to zrobić użytkownicy zegarków i komputerów rowerowych tego producenta. Również w tej aplikacji znajdziesz heatmaps z informacją o popularnych trasach wśród użytkowników narzędzia.

Technologia + rower = przyjemność

Nowe aplikacje, łatwy dostęp do internetu i rozwój akcesoriów rowerowych sprawiły, że odkrywanie nowych tras jest dużo prostsze. Co więcej, gdy zabłądzisz, nawigacja szybko znajdzie drogę do wskazanego punktu. W ten sposób oszczędzisz nerwy i będziesz podróżować bezpiecznie. To szczególnie ważne, gdy za rowerem w przyczepce jadą dzieci.

Opinie użytkowników (0)

ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ aby dodawać komentarz

Prosimy, podziel się z nami swoją opinią - dzięki temu będziemy mogli udoskonalać to co robimy :) Dziękujemy!